"Charlie Hebdo" kapağına tepki yağıyor

Gündem haberleri İbrahim Kalın son dakika
"Charlie Hebdo" kapağına tepki yağıyor

İbrahim Kalın sosyal medyadan Fransız Charlie Hebdo dergisi kapağına tepki göstererek " Bu kadar çıldırdığına göre doğru yoldayız." dedi. Fahretin Altun ise "Ne yaparsanız yapın, Recep Tayyip Erdoğan’ı yıldıramazsınız. Bizi de yolumuzdan döndüremezsiniz" ifadelerini kullandı.

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, seçim gündemine ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Charlie Hebdo paçavrası bu kadar çıldırdığına göre… doğru yoldayız. Kötülük bazen böyledir. İyilere yol gösterir. Merak etme CH. Milletimiz sana da en güzel cevabı hem de daha gür bir sesle 28 Mayıs günü verecek. 

FAHRETTİN ALTUN'DA TEPKİ

Fahrettin Altun dergi kapağına şu sözlerle tepki gösterdi:

Provokasyon, hakaret ve küfrün dünya medyasındaki önemli merkezlerinden biri olan Charlie Hebdo adlı çirkin neşriyat, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik yaptığı son ahlak ve insanlık dışı karikatürle bir kez daha ne denli iğrenç olduğunu dünyaya kanıtlamış oldu.

Anlaşılan o ki Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mayıs seçimlerinde elde ettiği büyük başarı, bu şeref yoksunlarının da uykularını kaçırmış, hastalıklı ruh hallerini ortalığa saçıp kinlerini, nefretlerini kusmalarına vesile olmuş.

Charlie Hebdo ve türevlerine sesleniyorum: Ne yaparsanız yapın, Recep Tayyip Erdoğan’ı yıldıramazsınız. Bizi de yolumuzdan döndüremezsiniz.

Bu ahlaksızlığı şiddetle kınıyor, düşmüş oldukları bu çaresizlikte debelenirlerken onlara acıyan gözlerle bakıyoruz.

 

ŞENTOP'TAN CHARLIE HEBDO TEPKİSİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop şu ifadeleri kullandı:

 Bu derginin islam dünyası, islam dini düşmanlığı konusunda meşhur olduğunu herkes biliyor. Bu bakımdan çok ciddiye almaya gerek yok. Biz bu kudurmuş zihniyeti kendi hastalığı ile başbaşa bırakmalıyız. 

Kaynak: Haber Global TV

İbrahim Kalın twitter sosyal medya Charlie Hebdo