x

Haber Global

İbrahim Kalın'dan Arınç'a Ahmet Türk yanıtı!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın, görevden uzaklaştırılan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'le ilgili sözleri için "Yaptığı bu açıklamalar şahsi fikirleridir. Cumhurbaşkanlığını bağlamaz" dedi.

11.09.2019 - 10:01

A -

A +

Cumhubaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısı sonrası gazetecilerin sorusu üzerine Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın, HDP'li Ahmet Türk için söylediği, "Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir" sözlerini değerlendirdi. 

Kalın, şu ifadeleri kullandı:  "Sayın Arınç tecrübeli bir siyasetçidir. Büyüğümüzdür. Yaptığı bu açıklamalar şahsi fikirleridir. Cumhurbaşkanlığını bağlamaz. Bu konuda alınmış kararlar hukuki olarak alınmış kararlardır. Devletin kanunları bellidir. Bunu hangi parti yaparsa yapsın fark etmez. Bir belediye başkanı yolsuzluğa bulaştığında bir kusur oluştuğunda bu süreç işlenir. Seçilmiş olmak kimseyi masum kılmaz." 

Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemine ilişkin Kalın, "Bir annenin çocuğunu dağdan indirmek için verdiği mücadeleye şu veya bu gerekçeyle (sanatçıların) uzak durması kabul edilebilir bir şey değil" dedi.

Son Güncelleme : 11.09.2019 - 16:18
Sıradaki Haber Yükleniyor