İBB'den Dünya Star Wars Günü etiketiyle paylaşım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Twitter hesabından Dünya Star Wars Günü etiketiyle dikkat çeken bir paylaşım yapıldı.

04.05.2021 14:21 | Son Güncelleme : 04.05.2021 14:22

İBB'nin resmi Twitter hesabından 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü'ne atıfta bulunularak, #MayThe4thBeWithYou etiketiyle bir paylaşım yapıldı. 

Paylaşımda, İBB tarafından sağlanan destekler ile hizmetler alt alta sıralandı ve "Güç seninle olsun" yazılı bir fotoğraf yer aldı. 

FOTOĞRAFTA DİKKAT ÇEKEN DETAY

Fotoğrafta, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’ni ziyareti sırasında yürürken ellerini arkasına bağlayarak çekilen karesinin kullanılması dikkat çekti. Söz konusu fotoğrafla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı ortaya çıkmıştı.

Daha sonra Ekrem İmamoğlu da bir paylaşım yaparak, "Biz işimize bakalım" ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ'NDEN SORUŞTURMA AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, soruşturmaya ilişkin, "İmamoğlu ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir işlemi bu. İstanbul Başsavcılığı bir talepte bulunmuş, sayın İmamoğlu’nun HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları ilgili. Bu iddialara üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir işlem var. Bize gönderildi. dolayısıyla her Cumhuriyet Başsavcılığından gelen işlemlere nasıl rutin olarak yapmamız gerekenler varsa bu süreçte yürüyor" demişti. 

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor