Her gün takım elbise ile simit satan esnaf: Şık giyindiğim için aylık 30 bin lira kazanıyorum

Bursa

Bursa'da işini severek yapan bir seyyar satıcı görenleri şaşırtıyor. Müşterilerine iyi hizmet verebilmek için, takım elbise ve gözlükle simit satan esnaf, her gün sıcakta 20 kilometre yürüyor.

Bursa'da seyyar satıcı, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için aşırı sıcakta takım elbise giyip kravat takarak her gün 20 kilometre yol yürüyerek simit satıyor.

Uzun yıllar memur olarak çalışıp emekli olduktan sonra seyyar satıcılığa başlayan 64 yaşındaki, Ahmet Berksun  ilerlemiş yaşına rağmen her gün takım elbisesini giyip kravatını takarak eline taktığı sepetiyle 30 bin adım atarak Bursa sokaklarında simit satıyor.

ŞIK GİYİNDİĞİ İÇİN AYLIK 25 BİN KAZANIYOR

Şık giyindiği ve temiz olduğu için iyi müşterisi olan Berksun, her gün yüzlerce simit satarak aylık servet kazanıyor. Aylık 25 ila 30 bin TL arasında kazanç elde eden seyyar simitçi; temizliği, şıklığı ve çalışkanlığıyla herkesin takdirini kazanıyor.

TAKIM ELBİSEYİ HİÇ ÇIKARMADIM

Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için sıcak havaya rağmen takım elbise ve kravatla simit sattığını ifade eden Ahmet Berksun, "Ben memur olarak uzun yıllar çalıştım. Emekli olduktan sonra canım sıkılmaya başladı. Ben de simit satmaya karar verdim. Simit satarken memur olarak çalıştığım dönemlere giydiğim takım elbiseyi çıkartmadım. Her gün fırından aldığım simitleri takım elbise ve kravatla satıyorum.

Aşırı sıcak havaya rağmen her gün 30 bin adım atarak simit satıyorum. Akşam eve gittiğimde terden elbiselerim bembeyaz oluyor. Zor oluyor ama ben vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için böyle çalışıyorum" dedi.

Kaynak: İHA

Bursa esnaf Seyyar satıcı takım elbiseli simitçi Ahmet Berksun yaşam haberleri