Hayatı kabusa döndü! 15 yıldır hastalığı teşhis edilemiyor

Batman Gündem haberleri
Hayatı kabusa döndü! 15 yıldır hastalığı teşhis edilemiyor

Batman’da yaşayan 50 yaşındaki Nezrife Tiryaki, 15 yıldır ayaklarının günden güne şişmesi sebebiyle çalınmadık kapı bırakmadı. Senelerdir adını bile bilmediği bir hastalıkla mücadele eden Tiryaki, yetkililere yardım çağrısında bulundu.

Hastalığına bir türlü teşhis koyulamayan kadın, 15 senedir felaketi yaşıyor.

Batman’da yaşayan Nezrife Tiryaki'nin bundan 15 yıl önce hayatı kabusa dönmeye başladı. Ayakları günden güne şişen Tiryaki, tedavi için imkanlar dahilinde gitmedik doktor bırakmadı. Tiryaki, gittiği doktorların, hastalığına kimisinin iltihap olduğunu, kimisinin de fil hastalığı olduğu cevabını aldığını öne sürdü.

Hayatı kabusa döndü! 15 yıldır hastalığı teşhis edilemiyor - Resim : 1

Tiryaki, “Eskisi gibi yürümek, koşmak, çalışmak, çocuklarıma bakmak istiyorum. Yürüyemiyorum, hiçbir şey yapamıyorum. Önce sol ayağımdaydı sonra sağ ayağıma geçti. Koluma, kalbime, elime vuracak diye korkuyorum. Kafama vurursa doktora yetişmeden ölebilirim. Ayaklarımdaki damarların ağrıları kafama vuruyor. Ambulans geliyor beni hastaneye yetişiyor. Sürekli böyle olmak istemiyorum yardım edin bana. Hastalığım nedir bilmiyorum. Bir teşhis koysunlar ki bileyim” diye konuştu.

Doğduğundan beri annesinin bu halde olduğunu ifade eden Necla Tiryaki ise kaç defa hastaneye gitmelerine rağmen herhangi bir teşhis konulamadığını ve annesi için okulu bıraktığını söyledi.

 

Kaynak: İHA

Batman hastalık teşhisi