Güneşi gören Taksim'e akın etti!

İstanbul'da soğuk havaların ardından güneş kendini gösterince tedbirler de rafa kaldırıldı. Havaların ısınmasıyla vatandaşlar 'e akın etti. Cadde ve sokaklar doldu taştı. 

23.02.2021 18:20 | Son Güncelleme : 23.02.2021 18:22

Güneşli havayı gören turistler ve hafta sonu kısıtlamasında evlerinde kalan vatandaşlar soluğu Taksim Meydanı’nda aldı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi pandemiye rağmen salgın öncesindeki görüntüsünü aratmadı. İstiklal Caddesi’ne girişlere sınır getirilmiş olmasına rağmen vatandaşlar ne kurallara ne de sosyal mesafeye dikkat etti. 

“SOSYAL MESAFEYİ UMURSAMIYORLAR”

 

Pandeminin henüz bitmemiş olmasına rağmen insanların bunu umursamadığını dile getiren Celal Ertemur, “Hava sıcak olduğu için pandemi devam etmesine rağmen insanlar dışarıda ve hep iç içe girdi. Bu da yanlış bir şey, sonuçta pandemi henüz bitmedi. Sosyal mesafeyi pek fazla umursamıyorlar, bu kötü. Pandemi hala devam ediyor, bu bir gerçek ama insanlar bunu umursamıyor. Ama havaların güzel olmasıyla birlikte herkes dışarı akın etti. Artık yapacak bir şey yok. Yediden yetmişe herkes dışarıda, artık insanlar yasak da dinlemiyor. Herkesin bir bahanesi var” dedi.

“SOSYAL MESAFEYİ KORUMAMIZ LAZIM”

 

Bu zor günleri aşmak için sosyal mesafeye dikkat etmenin son derece önemli olduğunu söyleyen Yusuf Atalay da, “Kısıtlamalardan sonra insanlar evde durmaktan sıkıldı. Maskelerle yaşamak hayatı zorlaştırdı. Kendimizi sokağa atalım dedik. İnsanlar da aynı şekilde hissetmişler ki bugün bir hayli kalabalık var. Biraz daha dikkat etmemiz, sosyal mesafeyi korumamız lazım. Maske ile dolaşıyoruz, bu sıkıntıları aşmak için sosyal mesafe önemli diye düşünüyoruz” diye konuştu

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber Yükleniyor