Giresun'da kaybolan kardeşler aracın bagajında uyurken bulundu

Giresun
Giresun'da kaybolan kardeşler aracın bagajında uyurken bulundu

Giresun'un Dereli ilçesinde kayıp ihbarı yapılmasının ardından yaklaşık 4 saat aranan 8 ve 6 yaşlarındaki iki kız kardeş, babalarına ait aracın bagajında uyurken bulundu.

Giresun Dereli'de kayıp ihbarının ardından ekipleri harekete geçiren iki kız kardeş, babalarının aracının bagajında uyurken bulundu. 

Giresun’un Dereli ilçesinde kaybolan iki kız kardeş, ekiplerin 4 saatlik çalışması sonucu bulunarak ailesine teslim edildi.
Alınan bilgiye göre, Dereli ilçesi Haydere köyündeki evlerinde gözden kaybolan Elifnaz (6) ve Züleyha Nefes'i (8) yaklaşık bir saat arayan ailesi durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine jandarma ve AFAD ekiplerince, AFAD gönüllüleri ile köylülerin de katılımıyla arama çalışması başlatıldı. Arama çalışmasında jandarmanın iz takip köpekleri de kullanıldı.
Ekiplerin yaklaşık 4 saatlik çalışmasının ardından Elifnaz ve Züleyha kardeşler babalarına ait hafif ticari aracın bagajında uyur halde bulundu.

Durumları iyi olduğu öğrenilen iki kız kardeş sağlık kontrolü için Dereli Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

 

Kaynak: İHA

Giresun Giresun haberleri son dakika Giresun haberleri Giresun Dereli haberleri son dakika Dereli asayiş haberleri Dereli kayıp kardeşler