FETÖ'cü eski albay Şaban Demiraslan yakalandı

Ali Yerlikaya FETÖ Aksaray
FETÖ'cü eski albay Şaban Demiraslan yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 Temmuz hain darbe girişiminde “topçu ve füze okul komutanlığında” görev yapan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ üyesi eski albay Şaban Demiraslan Aksaray’da düzenlenen operasyonla saklandığı evde yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali YerlikayaFETÖ'cü eski albay Şaban Demiraslan'ın Aksaray’da düzenlenen operasyonda yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı:

"Polatlı 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığında 15 Temmuz hain darbe girişimindeki eylemlere ilişkin 328 sanığın yargılandığı davada müebbet hapis cezasına çarptırılan FETÖ’cü eski Albay Şaban Demiraslan yakalanarak adalete teslim edildi. Operasyonu düzenleyen Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığımızı ve Aksaray İl Jandarma Komutanlığımızı tebrik ediyorum."

FETÖ’YE YÖNELİK 1683 OPERASYON YAPILDI

Bakan Ali Yerlikaya, 1 haziran-26 eylül tarihleri arasında FETÖ’ye yönelik 1683 operasyon yapıldığını açıkladı. Bu operasyonlarda 2 bin 500 şahısın gözaltına alınırken, 510’unun tutuklandığının bilgisini verdi.

Yerlikaya, "Masum vatandaşlarımızın üzerine ateş açmaktan geri durmayan hain FETÖ'cülerin inlerine giriyor, her birini tek tek yakalayıp adalete teslim ediyoruz. Terör örgütleriyle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek." dedi.

Kaynak: Haber Global TV

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 15 Temmuz FETÖ