Fenomenlerin tahliye oyunu: Önce Bahar Candan sonra Dilan Polat kendilerini yaraladı

Haber Merkezi
Dilan Polat fenomen Gündem haberleri

Nihal Candan'ın sağlık sorunları sebebiyle tahliyesi sonrası çeşitli suçlardan tutuklu bulunan sosyal medya fenomenleri Dilan Polat ve Bahar Candan tahliye olabilmek için kaldıkları cezaevinde kendine zarar verdi. Sürecin herkeste bu şekilde işleyip işlemediği sorusunu ise hukukçular cevapladı.

Nihal Candan cezaevinde açlık grevi yaptı. 37 kiloya kadar düştü. Cezaevinden tahliye edildi. ancak bu durum diğer tutuklu sosyal medya fenomenlerine örnek oldu. Onlar da sağlıklarını öne sürerek tahliye olmak istedi. Nihal Candan'ın kardeşi Bahar Candan kendisine cezaevinde zarar verdi. hastaneye kaldırıldı, umduğu olmadı. Tedavisinin ardından yeniden cezaevine gönderildi.

Ve son olarak Dilan Polat... Avukatları Polat'ın vücudundaki kesik ve yaralar nedeniyle tahliye talebinde bulundu. Mahkeme bu talebi reddetti. Avukatları bunun üzerine bir kez daha tahliye talebinde bulundu. Savcılık Adli Tıp'tan alınan rapor doğrultusunda kararını verdi. Dilan Polat tahliye olmayacak ama 3 ay boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi görecek. Ardından yeniden cezaevine dönecek.