Fatih Erbakan Kahramanmaraş'tan seslendi: Amerika'nın İncirlik’teki askeri üssünü kapatalım

Fatih Erbakan Gündem haberleri Yeniden Refah Partisi
Fatih Erbakan Kahramanmaraş'tan seslendi: Amerika'nın İncirlik’teki askeri üssünü kapatalım

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kahramanmaraş'ta partisinin düzenlediği etkinlik kapsamında partililer ile bir araya geldi. Erbakan, partililere hitabında, Gazze'deki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbakan, “Amerika'nın İncirlik’teki askeri üssünü kapatalım” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta esnafları ziyaret etti, partisinin düzenlediği programa katılarak partililerle buluştu. Buradaki hitaplarında Gazze'deki zulme de dikkat çeken Erbakan, “Amerika'nın İncirlik’teki askeri üssünü kapatalım” dedi.

Partisinin düzenlenen programı nedeniyle depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelen Erbakan, şehirde bulunan Samsun Çarşısı esnaflarını ziyaret etti.

'KAHRAMANMARAŞ HALKI ACILARIMIZI UNUTTUK, BOMBALANAN KADIN VE ÇOCUKLARA AĞLIYORUZ' DİYOR

Esnaf ziyareti sonrası partililerle buluşan Erbakan,

“Bugün Kahramanmaraş halkının nasıl bir İslam kardeşliği ve ümmet bilincine sahip olduğunu arkadaşlarımız ile beraber müşahede ettik. Kendileri daha birkaç ay önce yakınlarını, ailelerini kaybetti. Kahramanmaraş adeta yerle bir oldu en büyük acıları daha birkaç ay önce yaşadılar. Ama bugün diyorlar ki, ‘Biz bütün acılarımızı unuttuk şu anda acılarımızı unuttuk, Gazze’deki o bombalanan kadınlar ve çocuklara ağlıyoruz’ diyorlar” dedi.

ADANA VE MALATYA'DAKİ AMERİKAN ÜSLERİ KAPATILMALI

Adana ve Malatya’daki Amerikan üslerinin kapatılması gerektiğini ifade eden Erbakan, “Bir taraf açık bir şekilde göz göre göre işgalci iken, bir tarafta gerçek ev sahibi iken biz ne yapalım kendi aranızda halledin ateşkes yapın biz taraf olamayız diyemeyiz.

ECDADIMIZ ASIRLARDIR MAZLUMUN YANINDA TARAF OLDU

Bizim ecdadımız asırlar boyunca mazlumun yanında taraf oldu. En azından şu doğalgazı ve petrolü, şu zulme destek olan Amerika’ya ve batılı ülkelere satmayı Müslüman ülkeler durdursun. Allah petrolün üçte ikisini, doğal gazın yarıdan fazlasını Müslüman ülkelere verdi. En azından şu petrolün ve doğalgazın vanasını kısalım. Bu zulme açıkça destek veren Amerikan yönetiminin burada İncirlik’teki askeri üssünü kapatalım.

En azından zulme karşı bir duruş sergileyip adım atmış olalım. İsrail’i İran’ın füzelerine karşı korumak üzere Malatya’da Kürecik’te kurulmuş olan radar üssü var. Neden Malatya’ya kurulmuş İsrail’e kursunlar. İsrail’e kurarlarsa menzili yetmiyor. İran’dan ateşlenen füzeyi ateşlediği anda ateşlediği anda algılaması için İran’a daha yakın bir noktada olması lazım. Bu katil Siyonist İsrail rejimini korumak bize mi kaldı Allah aşkına. Kapatalım şu Kürecik radar üssünü” ifadelerini kullandı.

NETANYAHU SAVAŞ SUÇU İŞLİYOR, TUTUKLANMALI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun savaş suçu işlediği ve tutuklanması gerektiğini ifade eden Erbakan, “İslam ülkelerinde ve pek çok Müslüman ülkede Amerika’nın askeri üsleri var ve bu askeri üsleri kapatalım. Biz de Erbakan hocamız gibi, ‘Kuvvet ve kudret sahibi Amerika değil, cenabı Allah’tır deyip adım atalım.

Tabi Türkiye öncülüğünde bu İsrail ve Amerika mallarının boykot edilmesi, Netanyahu’nun adalet divanında yargılanması için gerekli baskının oluşturulması. Netanyahu hakkında tutuklama kararı çıkarılması için gerekli girişimlerin yapılması ve Ukrayna’dan dolayı Putin’e bunu uluslararası toplum yaptı. Netanyahu burada apaçık Ukrayna’nın yüz misli büyük bir suç işleyip katliam yapıyor. Bu tutuklanmayacakta kim tutuklanacak. Bu yargılanmayacakta kim yargılanacak” diye konuştu.

İsrail saflarında savaşan İsrail ve Türkiye Cumhuriyeti çifte vatandaşların tespit edilmesi ve yargılanması gerektiğini de söyleyen Erbakan,

“Amerika ve İsrail firmalarının Müslüman ülkelerinde devletle yapmış olduğu kontratların iptal edilmesi anlaşmaların fes edilmesi. İsrail ordusunda şuanda görev yapan hem Türkiye Cumhuriyeti, hem de İsrail vatandaşı olan kimselerin tespit edilmesi ve bunlar hakkında Türkiye’de insanlığa karşı suç işlemekten dava açılması.

Bunları Dışişleri Bakanlığımız ve istihbarat başkanlığımız ve büyükelçiliğimiz çok kolaylıkla tespit edebilir. Somut adımların atılması lazım. Merhum liderimizi anıyoruz, ‘Siyonizm laftan anlamaz, yaptırımdan anlar, güçten anlar’ diyor. 75 senelik İsrail tarihi bu sözün ne kadar doğru söz olduğunu bize gösteriyor” diye konuştu.

 

 

Kaynak: İHA

yeniden refah partisi Gündem haberleri fatih erbakan kahramanmaraş gazze ABD İsrail filistin