Eyüpsultan'da bir kişi, eşini taciz ettiği öne sürülen şahsı eve çağırarak öldürdü

İstanbul Gündem haberleri
Eyüpsultan'da bir kişi, eşini taciz ettiği öne sürülen şahsı eve çağırarak öldürdü

İstanbul Eyüpsultan'da bir kişinin, eşini taciz ettiği öne sürülen kişiyi eve davet ettirerek öldürdüğü iddia edildi. Şüpheli adamın yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Taciz iddiası, cinayete sebebiyet verdi. Bir kişi iddiaya göre eşini taciz eden şahsı öldürdü.

Alınan bilgiye göre, 19 Haziran akşamı Yeşilpınar Mahallesi Girne Caddesi'ndeki evde bir kişinin ölü bulunduğu ihbarı üzerine söz konusu adrese polis ekipleri sevk edildi.

Adreste yapılan ilk tespitlerde, Abdullah Koşar adlı kişinin başından silahla vurulduğu ve olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşıldı. İkamette bir boş kovan ile iki mermi çekirdeği bulundu.

Evin Aslan İ'ye ait olduğu tespit edildi fakat adreste ve genel aramalarda kendisine ulaşılamadı.

Aslan İ'nin eşi Semanur İ'nin polise verdiği bilgide, Abdullah Koşar'ın 5 yıl önce kendisine tacizde bulunup tecavüz ettiğini öne sürerek, 1 ay önce de yine kendisini çağırdığını söylediği öğrenildi.

Bunun üzerine yaklaşık bir hafta önce konuyu eşine söylediğini ve Koşar'ı eve çağırdıklarını anlatan Semanur İ'nin, eşinin, eve gelen Koşar'ın kafasına silahla bir el ateş ettiğini, kendisinin de olay yerinde olduğunu ve korkuyla kayınbiraderinin evine gittiğini söylediği kaydedildi.

Polis ekiplerinin, katil zanlısı Aslan İ'nin yakalanmasına yönelik çalışma başlattığı bildirildi.

 

Kaynak: AA

İstanbul Eyüpsultan taciz cinayet