ESK'dan, "Sözleşmesini iptal edenlere 30 bin TL ceza" iddialarına ilişkin açıklama

Et ve Süt Kurumu Gündem haberleri
ESK'dan, "Sözleşmesini iptal edenlere 30 bin TL ceza" iddialarına ilişkin açıklama

Et ve Süt Kurumu (ESK), "ESK'nın Sözleşmeli Besicilik Projesi çerçevesinde ESK ile sözleşmesini iptal eden üreticilerin, Kuruma 30 bin lira ceza ödediği" yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı. ESK, haberlerin gerçeği yansıtmadığını hiçbir üreticiye cezai işlem uygulanmadığını bildirdi.

ESK'dan "kurumla olan proje kapsamındaki sözleşmesini iptal edenlere 30 bin TL ceza" şeklinde çıkan bazı haberlerle ilgili açıklama yapıldı. 

Et ve Süt Kurumu (ESK), sözleşmesini iptal ettiren hiçbir üreticiye, bugüne kadar herhangi bir cezai işlem uygulanmadığını bildirdi.

ESK'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı basın-yayın organlarında yer alan "Et ve Süt Kurumunun Sözleşmeli Besicilik Projesi çerçevesinde ESK ile sözleşmesini iptal eden üreticilerin, Kuruma 30 bin lira ceza ödediği" yönündeki haberlerin, gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Et ve Süt Kurumu tarafından geçen yıl uygulamaya başlanan, maliyete dayalı fiyat politikası esas alınan Sözleşmeli Besicilik Projesi'nde üreticilere alım ve fiyat garantisi sunularak, mutlak karlılığın hedeflendiğinin kaydedildiği açıklamada, "Üreticilerimize kurumla yaptığı sözleşmeden cayma hakkı tanıyan proje kapsamında, piyasa fiyatlarını daha avantajlı bularak sözleşmesini iptal ettiren hiçbir üreticimize bugüne kadar herhangi bir cezai işlem uygulanmamıştır. Et ve Süt Kurumu regülasyon görevi kapsamında, üreticilerimizin ve tüketicilerimizin menfaatlerini korumaya devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: AA

et ve süt kurumu ESK Gündem haberleri