Eşini, kayınvalidesini ve baldızını öldürüp intihar etmişti! Çocuklarının gözleri önünde katliam yapmış

Tarsus'ta Gültekin Çınar'ın, eşini, kayınvalidesini ve baldızını, çocuklarının gözleri önünde öldürüp intihar ettiği ortaya çıktı. 

04.11.2020 15:12 | Son Güncelleme : 04.11.2020 15:17

Mersin'in Tarsus ilçesindeki olay, dün saat 14.00 sıralarında ilçeye bağlı Yarbay Şemsettin Mahallesi'nde meydana geldi. Gültekin Çınar, baba evine yerleşen boşanma aşamasındaki eşi Güleser Çınar ile konuşmaya gitti. Ancak 9 yıllık evli 3 çocuk sahibi çift arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Gültekin Çınar, yanında getirdiği tabanca ile eşi Güleser Çınar ve kayınvalidesi Nuray Altunay ile baldızı Mislina Yılmaz'a ateş etti. Gültekin Çınar, aynı silahı başına dayayıp, tetiği çekti.

Güleser Çınar, Nuray Altunay ve Mislina Yılmaz olay yerinde, Gültekin Çınar, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 3 kadının cansız bedenleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

ÇOCUKLAR EVDEYMİŞ

Güleser Çınar, Nuray Altunay ve Mislina Yılmaz’ın cansız bedenleri, yapılan otopsinin ardından bugün teslim alınıp, toprağa verilmek üzere Tarsus’a götürüldü.

Güleser Çınar’ın amcası Fahrettin Köksal, çiftin evliliklerinde şiddetli geçimsizlik olduğunu anlatarak, "Olay yeğenimin alın yazısı oldu. Gültekin Çınar öğle saatlerinde eve gelip tartışma çıkartmış. Evdeki çocukları hariç eşini, baldızını ve kayınvalidesi vurup kendi başına ateş etmiş. Geride 3 çocuk kaldı. Onları da devlet kendi himayesine aldı" diye konuştu.

ÇOCUKLAR DEVLET KORUMASINDA

Çiftin 3 çocuğu da devlet tarafından koruma altına alınarak sevgi evlerine yerleştirildi.

Öte yandan, Güleser Çınar'ın, 22 Haziran'da Aile İçi Şiddet Bürosu'na başvurduğu, 30 gün süreyle eşine karşı uzaklaştırma kararı aldırdığı, ancak daha sonra mahkemeye dilekçe verdiği bu nedenle tedbirin 3 Temmuz'da kaldırıldığı belirlendi. 

TOPRAĞA VERİLDİLER

Mersin'in Tarsus ilçesinde eşi Gültekin Çınar tarafından öldürülen Güleser Çınar ile annesi Nuray Altunay ve kızkardeşi Mislina Yılmaz'ın yakınları tarafından alınan cenazeleri, Tarsus Eshabı Keyf Yeni Şehir Mezarlığı'na getirildi. Çınar, Altunay ve Yılmaz, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. 

İntihar eden Gültekin Çınar'ın ise tedbir amaçlı ikindi namazından sonra toprağa verileceği öğrenildi.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor