Ekrem İmamoğlu’ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

Gündem haberleri Canan Kaftancıoğlu Ekrem İmamoğlu
Ekrem İmamoğlu’ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hapis cezası ve siyasi yasak kararına tepki gösteren İBB Başkanı İmamoğlu, verilen kararın İstanbul'un kaybedilmesiyle başlayan ve hukuksuz müdahalelerle devam eden bir anlayışın sonucu olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yönelik hapis cezası ve siyasi yasak kararına ilişkin, "Bugün verilen karar, İstanbul'un kaybedilmesiyle başlayan ve her gün hukuksuz müdahalelerle devam eden anlayışın bir sonucudur" değerlendirmesinde bulundu.

 Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İBB Başkanı İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Kararı veren bir avuç insan. Biz hukukun içinde çok dürüst ve hukukun gereğini yapan, yapmak isteyen yargıçların olduğunu da biliyoruz. Dilerim bu iş sona erer. Kıymetli yol arkadaşım Kaftancıoğlu'nun da ilkeler doğrultusunda siyasi mücadelesini yapıyor. Bugünkü karar, İstanbul'un kaybedilmesiyle başlayan ve her gün hukuksuz müdahalelerle devam eden bir anlayışın sonucudur.

Genel Başkanımız 21 Mayıs'ta halkla buluşmayı Bursa yerine İstanbul'da yapma kararı aldı. Başta Sayın Genel Başkanımızın, hak hukuk adaletin simgesi haline gelmiş Genel Başkanımızın, CHP'nin ve bizlerin yol yürüyüşünün tek amacı bu ülkede eşitliğin, özgürlüğün tesis edilmesidir. Yapılacak miting ve mücadele, en üstün mücadele biçimi olacaktır. Biz başarıya ulaşacağımıza dünden daha fazla inanıyoruz."

 

 

Kaynak: Haber Global

Ekrem İmamoğlu Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı son dakika Son dakika haberleri