x

Haber Global

Ekrem İmamoğlu, 10 Kasım'da mevlit okutup lokma dağıtacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'inci ölüm yıldönümü dolayısıyla mevlit okutup, lokma dağıtacak. Mansur Yavaş da 10 Kasım'da mevlit okutacağını duyurdu.

09.11.2019 - 05:28

A -

A +

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Ekrem İmamoğlu'nun 10 Kasım programını duyurdu. 10 Kasım dolayısıyla İBB tarafından yapılan açıklamada ifadelere yer verildi:

"İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstanbul'un manevi atmosferini ayakta tutan iki önemli mekanda anacak. Başkan İmamoğlu, Taksim Meydanı'ndaki resmi törenin ardından Eyüp Sultan Cami'nde Mevlid-i Şerif okutacak, Karacaahmet Sultan Cemevi'nde lokma dağıtacak" 

İmamoğlu'nun İstanbul'daki devlet törenlerinin yapılacağı Dolmabahçe Sarayı ve Taksim Meydanı'ndaki anma törenlerinden Taksim Meydanı'ndaki törene katılacağı da belirtilirken, törenin ardından Üsküdar'daki Karacaahmet Sultan Cemevi'ni ziyaret edeceği burada da Atatürk için lokma ile şerbet dağıttıracağı belirtildi.

YAVAŞ DA MEVLİT OKUTACAK

CHP'li Mansur Yavaş Başkanlığındaki Ankara Büyükşehir Belediyesi de 10 Kasım'da mevlit okutacağını duyurdu. ABB resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda şöyle denildi: 

"Büyükşehir Belediyemiz, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için ikindi namazı öncesinde Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutacaktır"

Son Güncelleme : 09.11.2019 - 16:29
Sıradaki Haber Yükleniyor