Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 22 milyonluk vurgun yapan dolandırıcı akrabalar yakalandı

diyarbakır Gündem haberleri
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 22 milyonluk vurgun yapan dolandırıcı akrabalar yakalandı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 65 vatandaşı 22 milyon 750 bin TL dolandıran akraba 6 zanlı, olayın üzerinden 24 saat geçmeden Osmaniye ve Adana illerinde yakayı ele verdi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 65 vatandaşı dolandıran ve 22 milyon 750 bin TL elde eden akraba oldukları öğrenilen 6 zanlı, 24 saat geçmeden yakayı ele verdi. 

Alınan bilgilere göre, Bağlar ilçesinde bir kuyumcuda emaneti olan mağdur vatandaşların hiçbir şekilde iş yeri sahibine ulaşamaması üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin yapmış olduğu detaylı araştırmada, 65 mağdur vatandaşı 22 milyon 750 bin 200 TL tutarında dolandırdığı tespit edilen 6 şüphelinin birbirleriyle akraba oldukları ve Diyarbakır’ı 23 Haziran günü terk ettikleri tespit edildi.
24 Haziran günü Diyarbakır polisinin, Adana ve Osmaniye polisiyle ortaklaşa yürüttüğü operasyon sonucunda; şüphelilerden C.Y., S.Y. ve E.Y. Osmaniye’de, M.Y., M.Y. ve E.A. Adana’nın Pozantı ilçesinde 24 saat geçmeden kıskıvrak yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyet işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

 

Kaynak: İHA

Diyarbakır Bağlar dolandırıcılık