Diyarbakır’da kozmetik fabrikasında yangın!

diyarbakır Gündem haberleri
Diyarbakır’da kozmetik fabrikasında yangın!

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB), kozmetik firmasının imalathanesinde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederken, çok sayıda kişi dumandan etkilendi. Yangın kontrol altına alındı.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi 1. Etapta bulunan kozmetik fabrikasında henüz bilinmeyen bir sebeple başlayan yangın fabrikayı sardı.

OSB'de 2003 yılında kurulan kozmetik ürün üretimi yapılan fabrikadaki yangın ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis, 112 Acil Sağlık ve AFAD ekibi sevk edildi. Fabrika çevresinde polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, giriş ve çıkışlar sınırlandırıldı.

Ekiplerin müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı.

Yangına müdahale çalışmalarına Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da destek verdi.

VALİ SU OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, olay yerinde inceleme yaptı, ilgililerden bilgi aldı.

Vali Su, gazetecilere yaptığı açıklamada, OSB'deki önemli bir fabrikada yangın meydana geldiğini belirterek, firmanın ilk etapta yangına kendi imkanlarıyla müdahale ettiğini ancak söndüremeyince itfaiyeye haber verdiğini söyledi.

Diyarbakır’da kozmetik fabrikasında yangın! - Resim : 1

Şu anda tüm ekiplerle yangına müdahale edildiğini ifade eden Su, çevre illerden de takviye itfaiye ekibi geleceğini belirtti.

Su, ekiplerin yangını söndürmek için canla başla çalıştığını dile getirerek, "Şu anda herhangi bir can kaybımız, yaralımız yok. Ufak tefek dumandan etkilenen arkadaşlar var ama çok önemli bir şey yok. Güzel, sevindirici tarafı bu. Firmadan da, içeride kimsenin olmadığını, sayım yaptıklarını ve herkesin dışarıda, güvende olduğunu ifade ettiler. Bu da sevindirici." dedi.

Yangının söndürülmesi için itfaiye, emniyet, jandarma, AFAD ekiplerinin gayret ettiğini belirten Su, Adana'dan da bir söndürme helikopteri talep ettiklerini bildirdi.

Ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Su, "İnşallah kısa zamanda büyümeden söndürmeyi gerçekleştirmiş oluruz. 550 çalışan olduğunu ifade ediyorlar. Yangının çıkış nedeni incelemeden sonra ortaya çıkacak." diye konuştu.

 

Kaynak: DHA

Diyarbakır kozmetik fabrikası yangın