İki ilde daha mutasyonlu koronavirüs tespit edildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinin Dernek Mahallesi, mutasyonlu nedeniyle 14 gün süreyle karantinaya alındı. Tunceli'de de mutasyonlu koronavirüse rastlandı.

23.01.2021 12:11 | Son Güncelleme : 23.01.2021 12:47

Türkiye'de mutasyonlu koronavirüs vakaları görülmeye devam ediyor. Lice'de kaymakamlık, Dernek Mahallesi'nde mutasyonlu koronavirüse rastlanıldığını duyurdu. 

Diyarbakır'da Lice Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada “İlçemiz Dernek Mahallesi mutasyonlu koronavirüs nedeniyle 14 gün süreyle karantina altına alınmıştır” denildi.

TUNCELİ'DE DE TESPİT EDİLDİ

Ülke genelinde olduğu gibi Tunceli'de de özellikle hafta sonu kısıtlamaları sayesinde Covid-19 vakasında yüzde 80'e yakın bir düşüş yaşandı. Vakaların düşmeye başladığı kentte ise ilk defa mutasyona uğramış virüs tespit edildi. Alınan bilgiye göre, bir doktor, görevli gittiği il dışı dönüşünde boğaz ağrısı şikayetiyle Tunceli Devlet Hastanesi’nde Covid-19 testi yaptırdı. Test sonucunda hekimde mutasyona uğramış Covid-19 tespit edildi. Bunun üzerine doktor ile temasta bulunduğu 4 kişi karantinaya alındı. Tunceli’de mutasyona uğramış ilk vaka tespit edilmesiyle birlikte mevcut düşüşün sürmesi için alınan tedbirlere herkesin uyması istendi.

BREZİLYA’DAN TÜRKİYE’YE UÇUŞLAR DURDURULMUŞTU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs mutasyonu sebebiyle İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika'nın ardından Brezilya'dan Türkiye'ye uçuşların durdurulduğunu açıklamıştı.

Bakan Koca, “Mutasyon sebebi ile İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika'dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştı. Bu ülkelere bugün itibariyle artan mutasyonlu virüs kaynaklı vakalar sebebiyle Brezilya da eklenmiştir” demişti.

TÜRKİYE'DE MUTASYONLU KORONAVİRÜS VAKALARI

Tokat'ta mutasyona uğramış koronavirüs tespit edilen 10 kişi tedaviye alınmış, Kilis'te de mutasyonlu koronavirüs vakasına rastlanmıştı. 

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor