Deneyenlerin her 100 kişiden sadece 1'i görebiliyor! Resimdeki farklı beşiği yalnızca dâhiler 9 saniyede buluyor

Optik illüzyon Zeka bulmacası Zeka testi
Deneyenlerin her 100 kişiden sadece 1'i görebiliyor! Resimdeki farklı beşiği yalnızca dâhiler 9 saniyede buluyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı beşiği 9 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu zeka bulmacasında bir sayfa dolusu beşik bulunuyor. 

Birbirinin tıpatıp aynısı olan beşiklerden biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen ise farklı beşiği 9 saniyede bulmanız. Sadece bir dahi bu görseldeki farklı beşiği 9 saniyede buluyor.

Deneyenlerin her 100 kişiden sadece 1'i görebiliyor! Resimdeki farklı beşiği yalnızca dâhiler 9 saniyede buluyor - Resim : 1

Resimdeki farklı nesneyi 9 saniyelik süre içerisinde bulmayı başaranları tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor.

Eğer resimdeki farklı beşiği 9 saniyede bulamadıysanız o halde üzülmenize gerek yok. Sorunun doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Resme dikkatli şekilde bakarsanız görsellerden birinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Bu farkı anlamak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

9 saniyede sonuca ulaşamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

Bir zeka bulmacası olan bu görselde farklı nesneyi bulmak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Resimdeki farklı nesneyi sadece yüksek IQ'su olanlar buluyor. Eğer sizlerde ilk bakışta bu resimdeki farklı nesneyi bulmayı başardıysanız o halde görsel zekanız ve bilişsel yetenekleriniz gelişmiş demektir. 

Henüz resimdeki farklı beşiği bulamadıysanız işte zeka bulmacasının doğru yanıtı:

Deneyenlerin her 100 kişiden sadece 1'i görebiliyor! Resimdeki farklı beşiği yalnızca dâhiler 9 saniyede buluyor - Resim : 5