Camilerde ayakkabıyla görüntü çekip sosyal medyada paylaşan kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te camilere ayakkabı ile girip fotoğraf çeken ve sosyal medya hesabından paylaşan şüpheli polis tarafından yakalandı.

01.08.2020    02:48

Camilere ayakkabı ile girip fotoğraf çektiren ve bu fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan şüpheli aranıyordu. Şüphelinin Gaziantep'te olduğu ve fotoğrafların da bu şehirde çekildiği anlaşıldı. Gaziantep polisinin çalışması sonucu şüphelinin B.O. olduğu belirlendi. Şüpheli Gaziantep'te gözaltına alındı.

VALİ GÜL'DEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifaddeleri kullandı:

"Cami içerisinde ayakkabıyla görüntü çekip sosyal medya uygulaması üzerinden paylaşım yapan B.O. Tespit edilerek TCK.153 kapsamında İbadethane ve Mezarlara Zarar Vermeden suç duyurusunda bulunulmuştur. Adli ve idari süreç devam etmektedir."

VALİLİK: 'İBADETHANE VE MEZARLARA ZARAR VERME' SUÇUNDAN İŞLEM YAPILDI

Daha sonra valilikten yapılan yazılı açıklamada, ‘B.O'nun sosyal medya hesabı üzerinden camide İslam dininin gerekleri ile bağdaşmayan paylaşımda’ bulunduğu ifade edilerek şu bilgilere yer verildi:

"Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapılan araştırma sonucunda şahsın kimliği tespit edilmiştir. Kimliği tespit edilen B.O'ya nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından 'ibadethane ve mezarlara zarar verme' suçundan işlem yapılmıştır."

Son Güncelleme : 01.08.2020 - 02:49
Sıradaki Haber Yükleniyor