Çağlayan’da börekçiye dışardan kahvaltı getirme kavgası! Sandalyeler havada uçtu

Çağlayan'da bir börekçiye dışardan kahvaltılık alarak gelen grup ortalığı karıştırdı. İşyeri sahibinin “Dışarıdan yiyecek getiremezsin” diyerek uyardığı şahıs, arkadaşlarını toplayarak gelince çıkan kavgada sandalyeler uçuştu, bıçak ve kürekler kullanıldı.

Edinilen bilgiye göre, C.Y. dışarıdan kahvaltılık malzemeleri aldıktan sonra E.Y.’nin işlettiği börekçiye gelerek burada kahvaltı yapmak istedi. C.Y.’yi fark eden iş yeri sahibi E.Y. “Dışarıdan yiyecek getiremezsin” uyarısında bulunarak, işyerinden göndermeye çalıştı. Ancak çıkan tartışmada börekçi E.Y. tartıştığı C.Y.’nin gözüne yumruk attı. Müşterilerin araya girmesi sonucu C.Y. işyerinden ayrılarak yakınlarına olayı anlattı.

C.Y. bir süre sonra A.R. ve Ö.A. isimli yakınları ile işyerine giderek montlarında gizledikleri sopalarla börekçi E.Y.’ye saldırdı. Kavga sırasında A.R. ve Ö.A. börekçi E.Y.’yi sopayla başından yaraladı. Börekçideki müşteriler dahil olunca meydan kavgası çıktı. Çevre esnafında karıştığı ve sandalye, bıçak, kürek, yumruk, tekme ve sopalar havada uçuştuğu kavgada ortalık savaş alanına döndü. Neye uğradığını şaşıran C.Y. ve yakınları kalabalığın elinden kurtulmaya çalışırken başarılı olamayınca yanlarında getirdikleri tabanca ile havaya ateş açtı. Korkuyla vatandaşlar sağa sola kaçışırken, saldırganlar ise kaçarak kayıplara karıştı.

Bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini tek tek inceleyen Kağıthane polisi, C.Y ile yanında gelen A.R. ve Ö.A.’yı tespit ettikten sonra kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan şahıslar emniyete götürüldü.

Kaynak: İHA