Bulgaristan'dan alışveriş için Edirne'ye akın ettiler: Her şey çok ucuz

İstanbul

Euro'ya endeksli Bulgar Levası'nın 5.74 liraya ulaşmasını fırsat bilip alışveriş için Edirne’deki Ulus Pazarı'na akın eden Bulgaristan vatandaşları, aldıklarını taşımakta güçlük çekti, araçlarının bagajlarında yer kalmadı.

Edirne'de, her Cuma günü kurulan ve ‘sosyete pazarı' olarak adlandırılan Ulus Pazarına gelen Bulgaristan vatandaşları, aldıkları ürünleri taşımakta zorluk çekti. Özellikle sabahın erken saatlerinde yerli halktan daha kalabalık olduğu görülen Bulgaristan vatandaşlarının, pazarı adeta talan ettikleri kameralara yansıdı. Giyimden, kozmetiğe, temizlik ürünlerinden gıdaya hemen hemen tüm kalem ürünlerden poşet poşet alan Bulgaristan vatandaşları, araçlarının bagajlarını tıka basa doldurdu.

Bulgaristan'dan alışveriş için Edirne'ye akın ettiler: Her şey çok ucuz - Resim : 1

"EDİRNE'DE HER ŞEY ÇOK UCUZ"

Bulgaristan’dan Edirne’ye defalarca geldiğini söyleyen Faik Teyfik, Edirne’de fiyatların çok daha ucuz olduğunu, beğendikleri eşyaları pazardan aldıklarını belirtti. Alışveriş yapmak için Yunanistan’dan Edirne’ye geldiğini anlatan Ceylan Sulko da, bir sürü alışveriş yaptığını, Edirne’de her şeyin çok ucuz olduğunu ifade etti. Bulgaristanlı Pembe Mıhaylova da, Edirne’ye alışveriş yapmak için geldiğini, mutlu olduğunu söyledi.

Bulgaristan'dan alışveriş için Edirne'ye akın ettiler: Her şey çok ucuz - Resim : 2

"İSTANBUL ESNAFI, SATIŞ İÇİN EDİRNE'YE GELİYOR"

İstanbul’dan ürün satmak için Edirne’ye geldiğini belirten esnaf da, Bulgaristan vatandaşlarının alışveriş yapmak için Edirne’yi tercih ettiklerinden dolayı İstanbul esnafının da Cuma günleri Edirne’ye geldiğini belirtti. Esnaf, Bulgaristan vatandaşları olmasa Edirne’ye gelmenin bir anlamı olmayacağını kaydetti.

Bulgaristan'dan alışveriş için Edirne'ye akın ettiler: Her şey çok ucuz - Resim : 3

Bulgaristan'dan alışveriş için Edirne'ye akın ettiler: Her şey çok ucuz - Resim : 4

Bulgaristan'dan alışveriş için Edirne'ye akın ettiler: Her şey çok ucuz - Resim : 5

Kaynak: İHA

Bulgaristan Edirne euro sosyete pazarı ulus pazarı Edirne pazarları