Bolu'da 28 tekstil işçisi, zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu

Bolu Gündem haberleri
Bolu'da 28 tekstil işçisi, zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu

Bolu’da bir tekstil fabrikasında çalışan 28 işçi, öğle yemeğinin ardından mide bulantısı ve ishal şikayetiyle hastaneye koştu. Gıda zehirlenmesi şüphesi üzerine fabrikanın içme suyu ve yemeklerinden numune alındı.

28 işçi, yediği yemeğin ardından rahatsızlanarak hastaneye akın etti.

Edinilen bilgiye göre, Karacaağaç Mahallesi'nde bulunan bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerden 28’i, akşam saatlerinde mide bulantısı ve ishal şikayetiyle hastaneye başvurdu. Hastaneye giden işçilerin öğle yemeğinde tavuk yediklerini ve fabrikadaki çeşme suyundan içtiklerini söylemesi üzerine zehirlenme şüphesiyle olay İl Tarım Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü yetkililerine bildirildi. Ekipler, işçilerin çalıştığı fabrikaya giderek yemekten ve içme suyundan numune alarak laboratuvara götürdü. Ayrıca, bazı işçilerin eğlenmek için gittikleri otelde de yemek yediklerini belirtmesi üzerine İl Tarım Müdürlüğü ekipleri otelin yemeklerinden de numune alarak laboratuvara gönderdi.

Hastaneye başvuran işçilerden 26’sının tedavilerinin ardından taburcu edildikleri, 2’sini ise tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 

Kaynak: İHA

Bolu gıda zehirlenmesi