Bodrum’u sel vurdu! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu

Muğla

Muğla'nın Bodrum ilçesinde dün gece saatlerinde başlayan dolu ve sağanak yağmur nedeniyle onlarca ev sular altında kaldı. Sokak hayvanları sel sularına kapılarak boğuldu.

Muğla Bodrum’da önceki gece başlayan ve öğlene kadar devam eden dolu, sağanak yağmur bugün de devam edince onlarca ev sular altında kaldı. Evleri sular altında kalan vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Bazı vatandaşlar ise evlerini temizlemeye çalıştı. İslamhaneleri mahallesinde derelerin taşmasıyla birlikte birçok evi ve işyerini su bastı. Evlerini yaklaşık 1 metre su basan vatandaşlar balkon duvarlarını yıkarak suları tahliye etti. Şiddetli yağmur nedeniyle bazı yolların asfaltları ve kaldırım taşları yerinden söküldü. Bodrum - Turgutreis yolu trafiğe kapatıldı.

HAMİLE KADININ KORKUDAN SANCISI TUTTU

İslamhaneleri Mahallesinde tepelerden gelen yağmur onlarca evi su altında bıraktı. Bir hamile kadın evinin su basması nedeniyle sancısı tutarak hastaneye kaldırıldı. Yeni doğan bir bebek ise hastaneden çıkar çıkmaz çamur dolu evine götüren annesi zor anlar yaşadı. Bir sokak kedisi ise sel sularına kapılarak telef oldu.

Yalıkavak, Peksimet, Kadıkalesi, İslamhaneleri, Yaka Mahallesi sel sularına teslim oldu.

İtfaiye ekipleri, temizlik işleri ekipleri, jandarma, polis ekipleri ve Bodrum Belediyesinin tüm ekipleri sel sularında kalanlara yardım etmek için seferber oldu. vatandaşlar yaşattıkları anları göz yaşları içerisinde anlatarak bir anda olduğunu tüm evleri su bastığını anlattı.

Bodrum’u sel vurdu! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu - Resim : 1

Bodrum’u sel vurdu! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu - Resim : 2

Bodrum’u sel vurdu! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu - Resim : 3

Bodrum’u sel vurdu! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu - Resim : 4

Bodrum’u sel vurdu! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu - Resim : 5

 

Kaynak: İHA

muğla Muğla haberleri Muğla son dakika haberleri Bodrum Bodrum Haberleri Muğla sağanak Bodrum sel baskını