"Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?" sorusuna Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kara'dan yanıt

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, "Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?" "Bir şey söylemek için gerçekten erken. 22-23'den sonra daha netleşmiş olur" dedi.

14.07.2020    00:23

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz hafta Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nda il bazlı kısıtlamaların olabileceğini söylemişti. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da, bir televizyon programında bayram kısıtlamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"DEĞERLENDİRMEK İÇİN BİRAZ ERKEN"
Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlamasına karar verilmesi için henüz çok erken olduğunu dile getiren Ateş Kara,"Çok irmik bir süreç içerisindeyiz. Rakamların değişimiyle beraber o ilden olası nüfus hareketliliğine. Yani ilden nüfus çıkışı mı olur yoksa girişi mi olur? Hepsini değerlendirmemiz lazım. Bazı illerimizde rakamın çok düşük olduğunu biliyoruz. Daha değerlendirmek için biraz erken. Önümüzdeki hafta illerdeki rakamların ortaya çıkması daha değerlendirici olacak" ifadelerini kullandı.

1 HAFTA ÖNCESİNİ İŞARET ETTİ 
Prof. Dr. Ateş Kara; İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Bursa ve Gaziantep'te koronavirüs vakalarının yüksek olduğunu belirterek, "Ama böyle devam eder, ya da vaka azalır. Bir şey söylemek için gerçekten erken. 22-23'den sonra daha netleşmiş olur. 1 hafta öncesinden yani" diye konuştu.

Son Güncelleme : 14.07.2020 - 10:18
Sıradaki Haber Yükleniyor