Bakan Yanık: Yangın bölgesindeki vatandaşlar için 200 bin TL aktardık

Muğla Orman Yangını
Bakan Yanık: Yangın bölgesindeki vatandaşlar için 200 bin TL aktardık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Muğla'nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangınından etkilenen vatandaşların acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için 200 bin TL aktarıldığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Marmaris'teki orman yangınıyla mücadele kapsamında Bakanlığın yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgi paylaştı. 

Marmaris'teki yangınla mücadelede Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi paylaşarak, "Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 200 bin TL aktardık" dedi.

Bakan Yanık, Twitter hesabından Marmaris'teki orman yangınına ilişkin açıklama yaptı. Yanık, yaptığı açıklamada "Muğla Marmaris'te devam eden orman yangınına ilişkin çalışmalarımız devam ediyor. 34 uzman personelimiz afetten etkilenen 131 kişiye psikososyal destek verdi. Yangınla mücadele eden ekiplerin anlık ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için hazır giyim malzemelerinin dağıtımına AFAD iş birliğinde başladık. Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 200.000 TL aktardık. Süreci yakından takip ederek vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kaydetti. 

 

 

Kaynak: DHA

muğla Marmaris orman yangını Derya Yanık Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı