Bahçeli'den Başak Cengiz açıklaması: Katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını hassaten ve ısraren bekliyorum

Bahçeli'den Başak Cengiz açıklaması: Katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını hassaten ve ısraren bekliyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başak Cengiz'in katledilmesine ilişkin "Akli dengesi bozuk bahanelerinin işlenen cinayeti perdelemesine müsaade edilmemesini ümit ediyorum" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kılıçlı saldırıda yaşamını yitiren Başak Cengiz'le ilgili paylaşım yaptı.

Bahçeli'nin açıklamaları:

Kadınlarımıza, kızlarımıza, çocuklarımıza yönelik her neviden saldırı ve şiddet girdabı maalesef genişleyerek toplumsal huzur ve sükûnetimizi tehdit etmektedir. Aldığımız her acı haber, duyduğumuz her vahşi olay hüznümüze hüzün eklemekte, yüreklerimize ateş düşürmektedir.

İstanbul Ataşehir’de eline aldığı samuray kılıcını masum bir evladımıza hunharca sallayıp katleden cani hepimizin tüylerini diken diken etmiştir. Ne üzücü bir kayıptır ki, Mimar Başak Cengiz kızımız 28 yaşında hayata gözlerini yummuştur.

Acı sadece Cengiz ailesinin acısı değil, içinde yetiştikleri camiamızın ve aziz milletimizin de acısıdır. Başak Cengiz kızımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyorum. Mekanı cennet olsun. Hem muhterem ailesine hem de camiamıza baş sağlığı temennilerimi iletiyorum.

Ayrıca katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını hassaten ve ısraren bekliyor, bunun takipçisi olacağımın altını çiziyorum. Akli dengesi bozuk bahanelerinin işlenen cinayeti perdelemesine müsaade edilmemesini de ümit ediyorum.

 

Kaynak: Haber Global

Gündem haberleri