Babasını boğarak öldürdü, kaçtığı memleketinde yakalandı

Mersin Gaziantep
Babasını boğarak öldürdü, kaçtığı memleketinde yakalandı

Kan donduran evlat vahşeti Mersin'in Erdemli ilçesinin tatil yöresi Kızkalesi Mahallesi’nde yaşandı. Babası Ali Saygun'u evde  boğarak öldürün  Ertuğrul Saygun, kaçtığı memleketi Gaziantep’te yakalandı.

Kızkalesi Polis Merkezi’ne giden Erdal Tuncer, iş arkadaşı Ali Saygun'un Gaziantep’te bulunan eşinin kendisini arayıp kocasına ulaşamadığını ve hayatından endişe ettiklerini söylediğini belirterek, yardım istedi. Bunun üzerine Saygun'un evine giden polis ekibi, çilingire kapıyı açtırarak içeri girdi. Evde yapılan aramada, Ali Saygun'un, ranzanın altında cesedi bulundu. İncelemede, Saygun’un boğazı sıkılarak öldürüldüğü tespit edildi.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, Kızkalesi’nde bir restoranda garson olarak çalışan Saygun'un, oğlu Ertuğrul Saygun (29) ile aynı evde kaldığını belirledi. Cinayetin şüphelisi olarak kimlik bilgileri tüm illere bildirilen Ertuğrul Saygun, kaçtığı memleketi Gaziantep’te yakalandı. Uzun yıllardır uyuşturucu kullandığı ve bir süre önce de cezaevinden çıktığı belirtilen Saygun, emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf ederek, babasını öldürdüğünü söyledi. 

Ertuğrul Saygun’un emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. 

Kaynak: DHA

Mersin Gaziantep