Ayvalık'ta kaçak göçmen operasyonu: 48 kişi yakalandı 

Ayvalık göçmen Yaşam Haberleri
Ayvalık'ta kaçak göçmen operasyonu: 48 kişi yakalandı 

Balıkesir Ayvalık'ta Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonla yurt dışına gitmeye çalışan 48 kaçak göçmen yakalandı. 

Sahil Güvenlik Mobil Radarı "MORAD-12" tarafından Ayvalık açıklarından lastik botla Yunanistan’ın Midilli Adası'na gitmeye çalışan yabancı uyrukluların olduğu tespit edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri "TCSG-61" gemisiyle bölgeye ulaşarak 48 düzensiz göçmeni yakalayıp karaya çıkardı.

Yiyecek, içecek, giyim eşyası, ilaç ve tıbbi malzeme gibi insani yardımlarda bulunulan düzensiz göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

SULTANGAZİ'DE 262 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI

İstanbul Sultangazi'de düzenlenen operasyonda, 262 kaçak göçmen ile onların barınmasını ve yasadışı yollarla Avrupa’ya gitmesini sağlayan 5 şüpheli gözaltına alındı.

Sultangazi’de kaçak göçmen operasyonu düzenlendi.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda kaçak göçmenleri barındıran ve yasadışı yollarla Avrupa'ya gitmelerini sağlayanların yaşadığı 10 ayrı adres tespit edildi. Polis ekiplerinin adreslere eş zamanlı düzenlediği operasyonda, 5 şüpheli ve 47 kaçak göçmen yakalanarak gözaltına alındı.Toplam 269 bin 780 lira para cezası uygulanan 5 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı. İstanbul genelindeki denetimlerde, 215 kaçak göçmen daha yakalandı. Gözaltına alınan toplam 262 kaçak göçmen sınırdışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.

Operasyon yapılan 10 adres zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. 

 

Kaynak: AA