Antalya'da çalılıkta başlayan yangında ev küle döndü

DHA
Antalya Yangın

Antalya'da ot ve çalılık alanda başlayan yangının sıçradığı ev küle döndü. Evi yanan Tülay Pehlivan, geriye bir şeylerinin kalmadığını söyledi.

Antalya'daki yangın, saat 13.30 sıralarında Kepez ilçesi Duraliler Mahallesi 41612 sokak üzerinde yer alan ot çalılık alanda meydana geldi. Ot çalıların olduğu yerden alev dumanların yükseldiğini görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla adrese çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Kurban Bayramı dolayısıyla trafiğin yoğun olmasından dolayı itfaiye ekipleri yangın yerine ulaşmakta güçlük çekti. Adrese güç de olsa ulaşan itfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışmalara başlarken, alevler Tülay Pehlivan'a ait eve sıçradı. Eşi ve çocuklarıyla evde olan Pehlivan, alevleri görünce dışarı çıktı. İtfaiye ekipleri ot ve çalılık alanda başlayan, bir ev ile seraya sıçrayan yangını 1 saatlik çalışmayla söndürmeyi başardı. Bazı mahalle sakinlerinin hortumlarla yangını söndürmeye çalışması dikkat çekti. Ekipler yangının çıkışıyla ilgili inceleme başlattı.

"EVİN HER TARAFINI SARDI"

Yangın esnasında evde olduklarını belirten Tülay Pehlivan, "Yangın yan tarafta başladı ve geldi, evin her tarafını sardı. Evimiz yandı. Geriye bir şey kalmadı. Hepimiz evin içindeydik, yangının geldiğini görünce dışarıya çıktık" dedi. Yangında eşyaları yanan Deniz Pehlivan ise "Şurada 200 bin TL'lik eşyam var. Hepsi yandı" dedi.