Ankara'da hayvan katliamı: 4 köpek, işkenceyle öldürülmüş halde bulundu

Ankara Hayvana Yönelik Şiddet Gündem haberleri
Ankara'da hayvan katliamı: 4 köpek, işkenceyle öldürülmüş halde bulundu

Başkent Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir boş arazide, 4 köpeğin cansız bedeni, tüfekle vurulmuş halde bulundu. Hayvanseverler olaya tepki gösterirken, köpeklerden ikisinin gözlerinin yuvasından çıkartıldığı öne sürüldü.

Hayvan kıyımının adresi, bu defa Ankara oldu.

Başkentte sokak köpeklerini beslemek için Çankaya ilçesindeki İmrahor Vadisi'ne giden bir grup hayvansever, 4 köpek ölüsü ile karşılaştı. Köpeklerin tüfekle vurularak öldürüldüğünü gören hayvanseverler, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, bölgede incelemede bulundu.  

Patili Can Dostlar Derneği Genel Başkanı Mesut Cantürk, köpeklerin vücutlarında çok sayıda saçma izi gördüklerini belirterek, "Hatta 2'sinin de gözleri oyulmuş. Bu çocuklar bu bölgede yaşayan çocuklar. Buraya dışarıdan atılma da değil. Olay da zaten burada işlenmiş. Maalesef hepsinin vücudunda da saçmalar var. 4 çocuğumuzu ölü bulduk. Muhtemelen yaralı çocuklar vardır veya yaralanıp bölge dışına çıkıp ölen çocuklar vardır. Ondan dolayı biz bugün sabaha kadar burada arama yapacağız. Kendinden güçsüz bir canlıyı öldüren; dışarı da bir çocuğu, kadını, engelliyi, yaşlıyı da öldürebilecek bir potansiyeldedir. O yüzden buradan yetkililere sesleniyoruz. Bunu yapanların mutlaka bulunması ve hukuken cezalandırılması lazım. Mutlaka ciddi anlamda ceza almaları gerekiyor" dedi. 

 

Kaynak: DHA

Ankara Çankaya hayvana yönelik şiddet