Ancak bir dahi saniyeler içinde çözebilir! Resimdeki farklı çam ağacını yalnızca dâhiler 6 saniyede buluyor

Optik illüzyon Zeka bulmacası Zeka testi
Ancak bir dahi saniyeler içinde çözebilir! Resimdeki farklı çam ağacını yalnızca dâhiler 6 saniyede buluyor

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Bu gibi testlerde amaç farklı nesneyi mümkün olan en kısa sürede ayırt etmektir. Resimdeki farklı çam ağacını 6 saniyede bulmak için bir dahi olmak gerekiyor.

Optik illüzyonlu bir zeka testi ile daha karşınızdayız. Görsel zekanızı ve bilişsel yeteneklerinizi ölçen bu zeka bulmacasında bir sayfa dolusu çam ağacı bulunuyor. 

Birbirinin tıpatıp aynısı olan çam ağaçlarından biri diğerlerinden farklı. Sizlerden istenen ise farklı çam ağacını 6 saniyede bulmanız. Sadece bir dahi bu görseldeki farklı çam ağacını 6 saniyede buluyor.

 

Resimdeki farklı nesneyi 6 saniyelik süre içerisinde bulmayı başaranları tebrik ederiz. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor. 

Eğer resimdeki farklı çam ağacını 6 saniyede bulamadıysanız o halde üzülmenize gerek yok. Sorunun doğru yanıtı haberimizin devamında sizleri bekliyor.

Resme dikkatli şekilde bakarsanız görsellerden birinin diğerlerine göre daha farklı yapıda olduğunu fark edeceksiniz. Bu farkı anlamak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor.

6 saniyede sonuca ulaşamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

Bir zeka bulmacası olan bu görselde farklı nesneyi bulmak için detayları dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Resimdeki farklı nesneyi sadece yüksek IQ'su olanlar buluyor. Eğer sizlerde ilk bakışta bu resimdeki farklı nesneyi bulmayı başardıysanız o halde görsel zekanız ve bilişsel yetenekleriniz gelişmiş demektir. 

Henüz çözüme ulaşamayanlar için işte zeka bulmacasının doğru yanıtı:

Ancak bir dahi saniyeler içinde çözebilir! Resimdeki farklı çam ağacını yalnızca dâhiler 6 saniyede buluyor - Resim : 4