Almanya Cumhurbaşkanına mangal başında vize ricası! Steinmeier anında talimat verdi: Çözün bu işi

HABER MERKEZİ
Gündem haberleri Almanya Schengen vizesi
Almanya Cumhurbaşkanına mangal başında vize ricası! Steinmeier anında talimat verdi: Çözün bu işi

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier için ney çalan müzisyen Burcu Karadağ açıklamasında "Vize sorununu anlattım, baktı ki benden kurtuluş yok, 'Çözün bu işi' dedi!" ifadesini kullandı.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye-Almanya Dostluk Anlaşması'nın 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla üç günlük resmi ziyareti kapsamında Türkiye'ye geldi. Steinmeier'in remi ziyaretinin ilk durağı İstanbul oldu.

Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı ilk ziyarette, Almanya Büyükelçiliğinin Tarabya'daki tarihi yazlık rezidansında, iş dünyası, gazeteci, siyasetçi ve spor dünyasından isimlere davet verdi. Davete, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu da katıldı.

Davette, Türkiye'nin ünlü neyzeni, müzisyen Burcu Karadağ da Steinmeier için ney konseri verdi. Instagram hesabından Steinmeier ve İmamoğlu ile fotoğrafını paylaşan Karadağ, davette Steinmeier'e Türkiye-Almanya arasındaki vize sorunundan bahsettiğini anlattı. Steinmeier'e, Türkiye'den Almanya'ya vize başvurularında özellikle sanatçılar ve iş insanlarının büyük problem yaşandığından bahseden Karadağ, Almanya Cumhurbaşkanı'nın bunun üzerine "Çözün bu işi" diye görevlendirmelerde bulunduğunu aktardı.

Almanya Cumhurbaşkanına mangal başında vize ricası! Steinmeier anında talimat verdi: Çözün bu işi - Resim : 1