Alanya'da turistler denizden çıkmadı: “Eksi 20 dereceden artı 20 dereceye geldik”

Gündem haberleri Alanya

Antalya’nın Alanya ilçesinde güneşli havayı fırsata çeviren turistler denizden çıkmadı.

Türkiye'nin dört bir yanında soğuk ve yağışlı hava etkisini gösterirken, yazdan kalma günler yaşayan Alanya'da Rus turistler denizden çıkmadı. İlçede hafta başından itibaren etkili olan güneşli hava bugün de kendisini gösterdi.

Hava sıcaklığının öğle saatlerinde 20 dereceye kadar yükselmesiyle yabancı turistler dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’nın yolunu tuttu. Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar deniz kenarında kamp koltuklarını açarak güneş ışığının tadını çıkarırken, bazı turistler oltalarını alarak deniz kenarında balık tutmayı tercih etti. Yaz aylarını hatırlatan günde plaja gelenlerin ise deniz kenarında yürüyüş yaptığı görülürken, Rusya’nın Moskova kentinden gelen turistler denize girerek denize girme keyfi yaşadı.

EKSİ 20'DEN ARTI 20'YE GELDİK DİYORLAR

Rusya’da hava sıcaklığını şu anda eksi 20 derecede olduğunu belirten Karina Nazarova (23), “Eksi 20 dereceden artı 20 dereceye geldik. Orada kar, burada güneş var. Çok mutluyum bu durumdan” dedi. Nikita Vendin (29) isimli Rusya vatandaşı ise, “Ülkemizde deniz yüzünü göremiyoruz. Buraya daha dün geldik, bugün ise denize giriyoruz. Sıcağa hemen adapte olduk. Alanya’yı çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.