AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Anastasiadis'in saygısızlığı aynen iade ediyoruz

Anastasiadis'in Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına sert tepki gösteren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "Yaptığı saygısızlığı aynen iade ediyoruz. Kıbrıs Türkü'nü yok sayan, KKTC'yi yok sayan herhangi bir yaklaşımla müzakere yapılması söz konusu değildir" dedi.

03.05.2021 17:03 | Son Güncelleme : 03.05.2021 17:57

aK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik'in açıklamaları şöyle:  

Cenevre’de Kıbrıs toplantısı gerçekleştirildi. KKTC’nin eşit şartlar tezi ortaya konuldu. Rum tarafı sürekli olarak masaya oturalım. KKTC’nin ve Türkiye’nin kazanımlarını törpüleyelim yaklaşımı var. Bu uzun yıllardan beri devam ediyor.

Sadece müzakere yapmak için müzakere yapmak gibi yaklaşıma Türkiye uzak duruyor. Müzakere zeminini yok eden Anastasiadis’tir.

Anastiyadis'in paskalya bayramı vesilesiyle yaptığı açıklama müzakere zeminini tahrip ettiğini ortaya açık konuyor. Bir kişinin böyle bozuk ağızla konuşması zihniyetinin ne kadar bozuk olduğunu ortaya koyuyor. Avrupalı faşistlerin diliyle konuşan bir kişi olduğunu görüyoruz. Yapmaya çalıştıkları şey KKTC'yi yok etmek, hak ve menfaatlerini gasp etmek, Türk kesimini o egemen devlete yamanmış bir kurgu olduğunu biliyoruz.

Aşırı ve maksimalist talepleri kabul görmediği için, KKTC eşit egemenlik hakkını talep ettiği için büyük bir çılgınlık içinde bu konuşmaları yapıyor. Anastasiadis'in Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC'ye yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz.

Rum tarafı AB'yi oyuncak haline getirmiştir.  Rum kesiminin AB'yi kendi oyuncağı haline getirmesi AB tarafından kabul gören bir mesele ise, bu onlara hayırlı olsun.

Kıbrıs Türkü'nü yok sayan, KKTC'yi yok sayan, Kıbrıs Türk davasını yok sayan herhangi bir yaklaşımla müzakere yapılması söz konusu değildir.

TERÖR OPERASYONLARI

 Terörle mücadele'de 33 Nisan’da yeni bir aşamaya geçildi. Metina ve Avaşin bölgesinde operasyonlar devam etmektedir. Bine yakın terör yapılanması hedef alındı. TSK tarihi mekanlara ve sivillere karşı hassa hareket etmektedir

ADANA'DAKİ ATIK İDDİASI

Her türlü çevre kirliliği doğaya yapılan işkencedir. İşkenceye sıfır tolerasn diyorsak, doğaya karşı da bunu savunuyoruz. Doğaya yapılan işkence insana karşı yapılmaktadır.

AB’nin çöpünün Çukurova bölgesine döküldüğü yönünde yayınlar gördük. 26 işletmeye men cezası verildi. Bu ihanetlere karşı da mücadele edilecektir. Çukurova'daki sembolik bir olaydır. Ülke toprağının zehirlenmesine izin vermeyeceğiz.

YUNANİSTAN'IN GÖÇMENLERE MÜDAHALESİ

Ege ve Akdeniz’deki geri itmeler ile ilgili açıklamalar yaptık. Bütün dünya televizyonlarında yayınlana görüntüler karşısında liderler haberimiz yok dedi. Fronteks’in geri itmelerde rolü karşısında AB parlamentosunda bütçede onay verilmedi. Fronteks ahlaken başarısız olmuştur. Ret kararı yetmez ciddi bir soruşturmadan geçmesi gerekiyor.

Türkiye'ye çeşitli konularda ders vermeye kalkanların, önce kendi demokrasilerini Akdeniz'in sularından çıkarması lazım.

1915 OLAYLARINA İLİŞKİN KARARLAR

Kimsenin elinde soykırım diyecek tarihi bir gerçeklik yok. Hatayı yapan karşıdakiler, hesabını buraya soruyorsunuz. Vicdan konusunda kendilerinde açık var, iftira atıyorlar. 

Sıradaki Haber Yükleniyor