x

Haber Global

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP'nin iddiasını yalanladı: Tipik bir PKK taktiğidir bu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP'nin "Türkiye Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurdu" iddiasını yalanlayarak "Tipik bir PKK taktiğidir bu" dedi.

09.10.2019 - 23:14

A -

A +

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP'nin "Türkiye Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurdu" iddiasına ilişkin resmi Twitter hesabından açıklama yaptı.

Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, HDP'nin kara propagandaya ve yalan haber üretmeye devam ettiğini ve "Türkiye'nin Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir mahalleyi vurduğu" iddiasında bulunduğunu ifade etti.

"KAMUOYUNU ETKİLEMEK İÇİN ÖZEL HEDEF SEÇERLER"

Söz konusu mahallenin Türkiye'nin harekat ve operasyon bölgesinin dışında olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

"Tipik bir PKK taktiğidir bu. Batı kamuoyunu etkilemek için özel hedef seçerler ve Türkiye'nin üstüne atmaya çalışırlar. Türkiye'nin operasyon bölgesinin dışında Hristiyanların yaşadığı bu mahallenin PKK/YPG/PYD unsurları tarafından hedef alındığı açıktır. PKK/YPG/PYD'nin karanlık operasyonlarının propagandası eş zamanlı olarak HDP tarafından yapılıyor. TSK, sivillerin korunması konusunda dünyanın en hassas ordusudur. Sivilleri katletmek PKK'nın sicilidir."

"TERÖR ZULMÜNDEN TÜRKİYE SAYESİNDE KURTULACAKLAR"

Kim ne derse desin operasyon bölgesindeki tüm mazlumların koruyucusunun Türkiye olduğunu vurgulayan Çelik, Müslümanlar gibi Hristiyanların da terör zulmünden Türkiye sayesinde kurtulacağını belirtti.

Son Güncelleme : 09.10.2019 - 23:16
Sıradaki Haber Yükleniyor