AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu'dan İYİ Parti'nin iddialarına sert yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cibuti'de yapılan caminin açılışına özel uçakla gidildiği yönündeki iddialarına AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu sert bir açıklamayla yanıt verdi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Cibuti'deki cami açılışına özel uçakla gittiği iddiası üzerine Diyanet, Erbaş'ın tarifeli uçak biletini yayınlamıştı.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Cibuti'de yaptırılan 2. Abdülhamid Han Camii ve Külliyesi 29 Kasım'da TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın da katıldığı törenle ibadete açılmıştı. Diyanet'in yanıtının ardından iddialara bir yanıt da AK Parti Grubu'ndan geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, muhalefeti itibar suikastine yönelik operasyonel yaklaşımla suçladı.

Akbaşoğlu açıklamasında, "Türkiye'de çok açık bir şekilde bir merkezden düğmeye basılmışçasına itibar suikastlerine yönelik operasyonel bir yaklaşım sergileniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir yöneticiyle görüşüp genel başkanlık teklif ettiği yalanının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Cibuti'de yapılan caminin açılışına özel uçakla gidildiği yalanı da çöktü.

CHP ve İYİ Parti tarafından yalan siyaseti üzerinden algı oluşturmaya yönelik kara propagandalar ve operasyonlar yürütülüyor.

Türkiye son zamanlarda çok stratejik kazanımlar elde ediyor. Türkiye ile ilgili olumlu bir süreç yaşanırken muhalefet, milli yaklaşımlardan uzak, kendi partisel ve kişisel çıkarlarını düşünerek hareket etmemeli. Muhalefet bu başarıları hazmedemiyor.

Türkiye'nin kazanımlarını hazmedemeyenler, yalan ve algı operasyonlarıyla gündemi değiştirmek suretiyle bu başarıları örselemek, örtmek ve gündemden düşürmek istiyorlar. Bunun için de yalan siyasetine, algı yönetimine başvuruyorlar. Sonuç itibarıyla yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Ama bunların ki yatsıya kadar bile sürmedi.

CHP, bir yalan siyaseti üzerine 15 güne yakın milletimizi meşgul etti. Biz de bu yalan üzerine CHP yönetimini, hem Sayın Cumhurbaşkanımızdan hem de milletimizden özür dilemen davet etmiştik. Şimdi İYİ Parti bir örneklik teşkil etsin, CHP'nin yapamadığını yapıp, lütfen kamuoyundan özür dileyerek erdemli siyaset anlayışının bir numunesini hiç olmazsa göstersin.

Kimse bu operasyonun figüranı olmamalı. Hakikati ve kendilerine saygıyı önceleyenler mutlaka bu lekeyi temizlemeliler.

Muhalefet, acaba milletimizi aldatabilir miyiz, buradan siyasi bir çıkar elde edebilir miyiz yaklaşımı sergiliyor. Muhalefeti ahlaklı siyasete davet ediyorum. Milletimizden, Cumhurbaşkanımızdan, Meclis Başkanımızdan, Diyanet İşleri Başkanımızdan özür dilemeye davet ediyorum." dedi.

iyi parti Meral Akşener Cibuti cami Emin Akbaşoğlu