Adil Karaismailoğlu kimdir? Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu nereli ve kaç yaşında?

Adil Karaismailoğlu kimdir? Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu nereli ve kaç yaşında?

Cahit Turhan'ın Ulaştırma Bakanlığı görevinden alınmasının ardından yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Adil Karaismailoğlu'nun özgeçmişi. Yeni bakan nereli, kaç yaşında?

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Cumhurbaşkanı Kararı ile görevinden alındı. Yerine Ulaştırma Bakanı olarak yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirildi. Peki kimdir Adil Karaismailoğlu? Daha önce hangi görevlerde bulundu? Kaç yaşında ve nereli?

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı olarak seçilmesinden sonra İBB genel sekreter yardımcılığı görevinden istifa eden Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı'na atanmıştı. Adil Karaismailoğlu 2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilmişti. Peki Adil Karaismailoğlu kimdir? İşte Karaismailoğlu biyografisi.

ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

1969 yılında Trabzon'da doğdu. Adil Karaismailoğlu 51 yaşında. Trabzonlu. Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı. Mayıs 1995'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT'nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı. 23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Temmuz 2016'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Karaismailoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.