Görüntüler tepki çekmişti! Bıçak ve sopalarla sokakta yürüyen kişiler hakkında flaş gelişme

adana
Görüntüler tepki çekmişti! Bıçak ve sopalarla sokakta yürüyen kişiler hakkında flaş gelişme

Adana'da ellerinde döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüyen Suriyeli bir grup gencin, sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepkiye neden oldu. Adana Valiliği, olaya karışan kişilerin hepsinin yakalandığını ve Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildiğini duyurdu.

Adana’da yabancı uyruklu bir kişinin sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler tepki çekti.

SİLAH VE SOPALARLA YÜRÜDÜLER

Görüntülerde, bir grup yabancı uyruklu kişilerin yüzleri maskeli bir şekilde ellerinde silah, sopa ve kesici aletlerle sokakta dolaştığı görüldü.

SINIR DIŞI EDİLECEKLER 

Bunu üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Kısa sürede yerleri belirlenen şüphelilerden 8'i kıskıvrak yakalandı.

GERİ GÖNDERME MERZKEZİ'NE TESLİM EDİLDİLER

Adana Valiliği, olaya karışan kişilerin hepsinin yakalandığını ve Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildiğini duyurdu.

Adana Valiliği, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere ver verdi:

"Bugün bazı sosyal medya hesaplarında 'Suriyelilerin ellerinde sopa ve palalarla Adana sokaklarında dolaşırken görüntüleri' şeklinde servis edilen paylaşımlara ilişkin açıklama yapılması gereği duyulmuştur. İki gün önce çiftliklerde çalışmak üzere sabah saatlerinde işe giden bir grup, ellerinde sopalarla kendi arasında tartışmış, olay çalışacakları tarlaların yakınındaki mahallede meydana gelmiştir. Olaya karışan kişilerin tamamı yakalanmış olup, haklarında hukuki süreç yürütülmek suretiyle Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edilmişlerdir."

 

Kaynak: DHA

Adana Suriye Seyhan TikTok sosyal medya Bıçak ve sopalarla sokakta yürüyen 8 kişi gözaltında