5 bakanlığa ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

14.10.2020    05:23

Atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Mustafa Özaşık atandı.

Dışişleri Bakanlığında açık bulunan yerlere; Amerika Genel Müdür Yardımcılığına Ramis Şen, Araştırma Genel Müdür Yardımcılığına Yusuf Turan Çetiner, Batı Afrika Genel Müdür Yardımcılığına Deniz Erdoğan Barım, Çok Tarallı Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına Rauf Alp Denktaş, Denizcilik, Havacılık ve Hudut Genel Müdür Yardımcılığına Barış Kalkavan, Doğu Asya Genel Müdür Yardımcılığına Korhan Kemik, Güney Asya Genel Müdür Yardımcılığına Ufuk Gezer, Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığına Mesut Koç, İslam İşbirliği Teşkilatı, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı ve Gelişen 8 Ülke Teşkilatı Genel Müdür Yardımcılığına Cenk Uraz, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Akıntı, Yurtdışı Tanıtım Genel Müdür Yardımcılığına Umut Acar atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, Ahmet Bensiz atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, görevden alındı. Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Başmüfettişliğe Müfettiş Ayşegül Özkan getirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kastamonu İl Müdürü Cafer Açıkel, görevden alındı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan; Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına Ali Murat Sürekli, Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına Serkan Çelik, Sanayi Genel Müdür Yardımcılığına Ömer Bilen, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Fuat Şimşek getirildi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, Ertuğrul Anbar atandı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Burak Aykan atandı.

İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof, Dr. Batuhan Özay getirildi.

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 14.10.2020 - 05:28
Sıradaki Haber Yükleniyor