26 öğrencisine cinsel istismardan 621 yıl hapse mahkum edildi! İğrenç tehditleri ortaya çıktı

Antalya'da 26 ilkokul öğrencisine cinsel istismardan 621 yıl hapse mahkum edilen öğretmen Mahmut Aydın Köksar'ın öğrencileri, "Anne ve babanıza bunları söylemeyin. Sizi evinizdeki cihazların kırmızı ışığından görürüm" diye tehdit ettiği ortaya çıktı.

26 öğrencisine cinsel istismardan 621 yıl hapse mahkum edildi! İğrenç tehditleri ortaya çıktı

Antalya'nın Kepez ilçesindeki bir ilkokulda yaşanan cinsel istismar olaylarıyla ilgili Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen yıl kasım ayında karara bağlanan davada, tutuklu sanık Mahmut Aydın Köksar, 26 çocuğa karşı 'nitelikli cinsel istismar' suçundan, hiçbir indirim uygulanmaksızın toplam 621 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Sanık ayrıca öğretmenlikten de menedildi.

SARKINTILIK DEĞİL, CİNSEL İSTİSMAR

Mahkeme, dava sonucuna ilişkin gerekçeli kararını açıkladı. 221 sayfalık gerekçeli kararda, tarihi cezanın ayrıntılarına yer verildi.

Cinsel istismar sırasında sanığın bazı mağdurlara, “Nasıl, hoşuna gidiyor mu" şeklindeki söylemlerinin fiziki olarak sanığın öğrenciye cinsel saldırısı devam ederken meydana geldiği, bu sözlerin sarkıntılık değil, cinsel istismar olarak nitelendirildiğine dikkat çekildi.

'SİZİ EVLERİNİZDEKİ KIRMIZI IŞIKLARDAN GÖRÜRÜM'

Sanığın mağdur öğrencilere, “Beni şikayet ederseniz, bu olup bitenler duyulursa mesleğimden olurum, maaşımı alamam, kendi kızlarımı okutamam. Sizler de rezil olursunuz. Ayrıca, anne ve babanıza bunları söylemeyin. Zaten ben sizi evlerinizdeki elektronik cihazların üzerinde bulunan kırmızı ışıklardan görürüm" şeklinde tehditlerde bulunduğu ortaya çıktı.

Kaynak: DHA

Antalya cinsel istismar