"Size Arda Güler bir yıldız olamayacak demiyorum, Lamine Yamal şimdiden bir yıldız diyorum"

Haber Merkezi
Lamine Yamal Real Madrid FC Barcelona Arda Güler EURO 2032 futbol
"Size Arda Güler bir yıldız olamayacak demiyorum, Lamine Yamal şimdiden bir yıldız diyorum"

EURO 2024'te en çok Arda Güler ile Lamine Yamal karşılaştırılıyor. Biri 19, öteki 16 yaşında.

Barcelona oyuncusu olan Lamine Yamal, yeteneğinin yanı sıra düzenli oynaması ve azmi öne çıkarken. Aldığı sürenin neredeyse tamamında fiziksel gücünü korumayı başarıyor.

Peş peşe attığı gollerle konuşulan Real Madrid'li Arda Güler'in ise maç boyunca seviyesini koruyamadığını görüyoruz.

Barcelona Lamine Yamal'la fiziksel açıdan iyi bir iş çıkarırken Real Madrid'in Arda Güler'in kas sorununu henüz çözemediği ortada. Fiziksel durumu, Arda Güler'in aşil tendonu.

Portekiz maçından yorgun ve fiziksel olarak yetersiz görüldüğü ve sakatlanma riski olduğu için yedek kulübesinde kalıp son 20 dakikada forma giydi. Maç 3-0 olduğu için bir etkisi olamadı.

Çekya karşısında ise Arda Güler ilk 11'de başladı 70 dakikadan biraz fazla süre aldı. Yine fiziksel olarak oyundan düştü. Hakan Çalhanoğlu'nun pasında Çekya defansını savunmasız yakalamışken Arda Güler topu süremedi ve rakip topu ondan aldı. Avusturya karşısında daha iyidi, Hollanda karşısında ise çok daha iyi. Oynama fırsatı buldukça kendini geliştiriyor.

Sport gazetesinde "Lamine Yamal ve Arda Güler Hakkında" başlığıyla yayınlanan köşe yazısında Joan M. Battle, 'yorgun' ifadesinin kabul edilemeyeceğini ve sorunun fiziksel olduğunu yazdı.

Battle, "Yamal, Barcelona'nın tartışılmaz ilk 11 oyuncusu. Arda Güler ise Real Madrid'den kiralık olarak ayrılmak zorunda bile kalabilir. Arda Güler yıldız olmayacak demiyorum ama Lamine Yamal zaten bir yıldız" diyerek milli futbolcumuzun fiziksel sorunlarına dikkat çekti.