Hakem Serdar Gözübüyük'ten A Milli Takım'a sunum

AA
EURO 2024 A Milli Takım Hakan Çalhanoğlu
Hakem Serdar Gözübüyük'ten A Milli Takım'a sunum
FOTOĞRAF: İHA

Hollanda Futbol Federasyonu'nu temsilen EURO 2024'te görev yapacak Türk asıllı Hollandalı hakem Serdar Gözübüyük, A Milli Takım'ın teknik heyet ve oyuncularına turnuvada hakemlerle iletişim ve oyun kurallarıyla ilgili bir sunum yaptı.

Hollanda Futbol Federasyonunu temsilen 2024 Avrupa Şampiyonası'nda görev yapacak Türk asıllı Hollandalı hakem Serdar Gözübüyük, A Milli Futbol Takımı'nın teknik heyet ve oyuncularına hakemlerle iletişim ve oyun kurallarına ilişkin sunum yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Gözübüyük'ün sunumunda hakemlerle saha içinde yalnızca takım kaptanlarının diyalog kurması gerektiğine vurgu yapılırken, kararlara itirazda hakemin etrafının kalabalık bir oyuncu grubu tarafından sarılmasına tolerans gösterilmeyeceğinin altı çizildi.

Hakemler ile takım kaptanları arasındaki iletişimin önemine değinilen sunumda, takımların Video Yardımcı Hakem (VAR) kararlarının gerekçelerini daha iyi anlamasının bu sayede sağlanacağı anlatıldı.

Gözübüyük sunumunda ayrıca çeşitli görüntüler eşliğinde sarı kart ve kırmızı kart uygulamalarına da değindi.

A Milli Takım Kaptanı Hakan Çalhanoğlu, sunumun ardından Gözübüyük'e milli takım oyuncularının imzaladığı bir forma hediye etti.