Yüzde 25 indirimle bile kimse alamadı!

Gümrüğe takılan ve sahibi gizli tutulan 4 milyonluk Rolls-Royce'ye alıcı çıkmadı. 3 milyon TL'den satışa sunulan aracın teminatı 100 bin lira olarak belirlendi. Lüks araç, eylül ayı sonunda yüzde 25 indirimle yeniden satışa sunulacak.

Antalya'da gümrüğe takılan yüzlerce araç e-ihale yöntemiyle satışa sunulup, araçlardan elde edilen gelir devletin kasasına giriyor. Araçların arasında yer alan 4 milyon TL piyasa değerindeki Rolls-Royce markalı otomobil ise dikkat çekiyor.  

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğünde terk edilen, geçici bırakılan ve kaçaktan yakalanan araç sayısında artış yaşanıyor. Gümrük hangarına çekilen yüzlerce araç, belirlenen süre içerisinde teslim alınmadığı için devlete devrediliyor. Araçların arasında lüks otomobillerin de bulunduğu hangar, belirli tarihlerde düzenlenen ihaleyle alıcısını buluyor. Araçların fiyatı, oluşturulan komisyonun belirlediği makul fiyatla ihaleye sunuluyor. Araca alıcı bulunamadığında bir diğer ihalede yüzde 25, eğer yine alıcı çıkmaz ise bir yüzde 25 indirim daha uygulanarak satışa sunuluyor.


Yüzde 25 indirimle bile kimse alamadı! - Resim : 1

TEMİNAT TUTARI 100 BİN TL 

Hangarda yer alan araçlar arasında en dikkat çekeni ise piyasa değeri 4 milyon TL olan Rolls-Royce markalı otomobil oldu. Bir önceki sahibi gizli tutulan ve M plakalı özel statüdeki otomobil, 26-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen e-ihale ile 3 milyon TL'den satışa sunuldu. Azami teminat tutarı 100 bin lira olarak belirlenen aracın ihalesine katılım olmadı. 

Yüzde 25 indirimle bile kimse alamadı! - Resim : 2

2 MİLYON 250 BİN TL'DEN İHALEYE ÇIKACAK 

Lüks araç, eylül ayı sonunda bu sefer yüzde 25 indirimle 2 milyon 250 bin TL'den tekrar ihaleye çıkacak. Araca bu ihalede de alıcı çıkmaz ise yüzde 25 indirim daha uygulanarak 1.5 milyon liradan satışa sunulacak.

Yüzde 25 indirimle bile kimse alamadı! - Resim : 3

Yüzde 25 indirimle bile kimse alamadı! - Resim : 4

Yüzde 25 indirimle bile kimse alamadı! - Resim : 5

İHA

Rolls Royce gümrük