Sigaraya yeni zam geldi

Ekonomi haberleri
Sigaraya yeni zam geldi

Sigaraya gelen yeni zammın ardından, sigara kullanan vatandaşlar sigaraya ne kadar zam geldiğini ve güncel fiyat listesini araştırmaya başladı.

Temmuz ayıyla birlikte 2022 4. zammıyla toplamda 10 TL'lik bir artış yaşayan sigara satış fiyatlarının ardından, vatandalar sigara satış fiyatlarının ne kadar olduğunu ve Temmuz ayında sigaraya ne kadar zam geldiğini araştırmaya başladı. İşte sigara zammında son dakika gelişmeleri ve güncel sigara satış fiyatlarında son durum...

TEMMUZ AYINDA SİGARAYA NE KADAR ZAM GELDİ? KAÇ TL ZAM YAPILDI?

Temmuz ayı itibarıyla JTI, BAT ve Philip Morris sigaralarına 2 TL zam daha geldi ve 4 Temmuz Pazartesi gününden itibaren zamlı satış fiyatları geçerli oldu. İşte gelen zammın ardından güncel sigara fiyatları...

SİGARADAKİ ÖTV ORANI ARTIŞI

Sigara ve alkollü içeceklerde ÖTV oranı artırılmasına dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı ve sigarada 0.71 TL olan asgari maktu vergi tutarı 0.79 TL'ye çıkarıldı.

Sigaraya uygulanan %10'luk ÖTV artışı ile birlikte 1 paket sigaradan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) 1.69 lira artış gösterdi.

Son olarak 5 Mayıs 2022'de yapılan sigara zammının akabinde, sigara fiyatlarında 2 TL'lik bir artış yaşanmıştı. En ucuz sigara 25.50 TL; en pahalı sigara ise 29,50 TL olarak belirlenmişti.

Buna göre geçtiğimiz haftalarda yapılan son zamla birlikte en düşük sigara fiyatı 25,50 TL, en yüksek sigara fiyatı ise 40 TL oldu.

 

Kaynak: Haber Global

sigara zammı sigara ne kadar sigaraya yeni zam ekonomi haberleri