Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'na yeni üye

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Banka Meclisi üyelerinden Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu'nun Para Politikası Kurulu üyeliğine seçildiğini açıkladı.

08.04.2021 14:02 | Son Güncelleme : 08.04.2021 15:23

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Banka Meclisi üyelerinden Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu'nun Para Politikası Kurulu üyeliğine seçildiğini açıkladı.

Merkez Bankası, Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu'nun 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak Para Politikası Kurulu Toplantısına katılacağını açıkladı. 

Merkez Bankası'ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'nun 22/A maddesi uyarınca, Banka Meclisi Üyelerinden Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu Üyesi olarak görev yapmak üzere seçilmiştir.

Sayın Hobikoğlu, 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak Para Politikası Kurulu Toplantısına katılacaktır."

 

Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Teknoloji ve Sanayi İktisadı Anabilim Dalında görevini yürütmekte olan Hobikoğlu, 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Hobikoğlu, 2003’te İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı.

2009’da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü, İktisat Bilim Dalından Doktora derecesi aldı. 2014’te Makro İktisat Alanında Doçent unvanını aldı ve aynı alanda 2019’da profesör olarak atandı. Makro iktisat, para politikaları, davranışsal finans, büyüme ve kalkınma alanlarında çok sayıda kitap ve akademik çalışmaları bulunuyor.

Sıradaki Haber Yükleniyor