Elon Musk, Bill Gates ve Warren Buffett'e fark attı! Servetine servet katıyor

Elon Musk, Bill Gates ve Warren Buffett'e fark attı! Servetine servet katıyor

Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk, SpaceX'teki hisse satışlarının ardından 230 milyar dolar ile Bill Gates ve Warren Buffett'ın toplamından daha zengin hale geldi. Son hisse satışlarıyla beraber Musk, Amazon ve Blue Origin'in sahibi Jeff Bezos ile de arayı açtı.

Son Hisse satışlarıyla beraber Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk, Amazon ve Blue Origin'in sahibi Jeff Bezos ile de arayı açtı.

Bezos daha önce dünyanın en zengin insanı unvanını elinde tutuyordu ve Amazon Koronavirüs pandemisi sırasında inanılmaz şekilde büyüme yaşadı. Bu dönemde Bezos'un net değeri 191 milyar dolara yükseldi.

Euronews'un haberine göre bu yılın başlarında Musk, karbon salınımını tersine çevirecek teknoloji yarışmasında kazanana 100 milyon Dolar ödül de dahil olmak üzere projeye 150 milyon dolar bağışlama sözü verdi. Geçen süre içerisinde ise serveti yaklaşık 60 milyar dolar arttı.

SpaceX'in NASA ihalesi bile tek başına Musk'ın servetine 11 milyar dolar ekledi. Musk, SpaceX'teki hisse satışlarının ardından 230 milyar dolar ile Bill Gates ve Warren Buffett'ın toplamından daha zengin hale geldi.

Forbes'un 19 Ekim 2021 tarihli güncel milyarderler listesine göre Elon Musk dünyanın en zengin insanı konumunda olurken onu, 199.7 Milyar Dolar ile Jeff Bezos izliyor.