EGM'den döviz ile ilgili yanıltıcı paylaşım yapan hesaplara inceleme

EGM'den döviz ile ilgili yanıltıcı paylaşım yapan hesaplara inceleme

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından döviz ile ilgili yanıltıcı, manipüle edici paylaşımlar yapan 271 hesaba yasal işlem başlattı

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyadan döviz ile ilgili yanıltıcı, manipüle edici paylaşımlar yapan 271 hesaba yasal işlem başlattı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu şekilde;

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında, döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmaları manipüle ederek, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, cebir ve şiddet kullanmak için halkı sokağa çağıran içeriklerin yanı sıra, manipülatif ve dezenformasyon niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 271 hesap ile ilgili çalışma yapılarak tespit edilen şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak, her alanda olduğu gibi sanal ortamda da suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."