Borsa İstanbul karışık seyir izliyor

Güne alıcılı bir şekilde 1.566 puandan başlayan Borsa İstanbul daha sonra gelen satışlarla 1.560 puana kadar geriledi.

14.01.2021    13:32

Güne alıcılı bir şekilde 1.566 puandan başlayan Borsa İstanbul daha sonra gelen satışlarla 1.560 puana kadar geriledi.

Borsa İstanbul'da günün ilk yarısında toplam işlem hacmi ise toplam işlem hacmi 14,4 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,01 ve holding endeksi yüzde 0,03 değer kazandı.

Güne yükselişle başlayan BIST 100 endeksi, gördüğü en yüksek seviyeyi 1.568,06 puana taşıdı.

Son bir kaç gündür aşılama takviminin başlamasıyla yükseliş trendine geçen havacılık sektöründe yükseliş sürüyor. Türk Hava Yolları'nın 10 ocak'ta başlayan yükseliş trendini devam ediyor. 

PEGASUS HİSSELERİNDE İŞLEMLER İPTAL EDİLDİ

Pegasus Havayolları hisselerinde hatalı emir nedeniyle tüm işlemler iptal edildi. Pegasus hisselerinde bu sabah gerçekleşen hatalı işlemlerden dolayı şirket hisseleri sadece 4 dakika işlem gördü. Yapılan incelemeler sonrası hisseye iletilen tüm emirler iptal edildi. Hisseye devre kesici uygulanmasının ardından tek fiyattan işlem görmeye başladı ardından yarım saat sonra tahta işleme geçici olarak kapatıldı ve incelemeye alındı. Yapılan incelemeler sonrası hisseye iletilen tüm emirler iptal edildi. Borsa istanbul tarafından yapılan bildirimde “PGSUS.E sırasında bir üyenin maddi hata nedeniyle işlem iptal talebinin incelenmesi nedeniyle sıra saat 10:18:56'da işleme kapatılmıştır. Yapılan inceleme sonrasında işlemlerin iptal edilmesine karar verilmiş olup sıranın kapatıldığı ana kadar gerçekleşen tüm işlemler ve sırada bekleyen tüm emirler BİAŞ Yönetmeliğinin 33/b maddesi uyarınca iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi. Hisse 13 Ocak gününü 74.30 TL seviyesinden kapatırken günü 79.10 TL ile açtı. Hatalı işlem iptali için gelen talepler sonrası Borsa İstanbul işlem iptali için inceleme başlattı.

Aracı kuruluşlar tarafından müşterilere gönderilen bilgi notunda "PGSUS pay senedinin işlemleri saat 14:00 itibariyla emir alımına açılacaktır." denildi. 

THYAO hisseleri ise bugün yüzde 3 yükselişler görmesine rağmen gelen satışlarla geriledi. 

 

AB borsaları gelen teşvik paketi haberleriyle yükseliş sergiliyor. ABD vadeli kontratları da Biden'in bugün açıklayacağı teşvik paketi beklentileriyle yükselişlerle açılacağını işaret ediyor. 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 14.01.2021 - 13:48
Sıradaki Haber Yükleniyor