Benzin ve motorine zam iddiası

benzin Ekonomi haberleri
Benzin ve motorine zam iddiası

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litresine 1 lira 68 kuruş, motorinin litresine 1 lira 59 kuruş zam beklendiği öne sürüldü.

Akaryakıt sektörü kaynaklarının aktardığına göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı benzinde 1 lira 68 kuruş, motorinde 1 lira 59 kuruş zam yapılacak. Sözcü'de yer alan habere göre, bu geceki zamla birlikte, İstanbul’da bir litre benzinin fiyatı 19,78 TL’ye, bir litre motorinin fiyatı 22,22 TL’ye yükselecek.

Benzinin litresi Ankara’da 19,88 TL’ye, İzmir’de 19,90 TL’ye, motorinin litresi ise Ankara’da ve İzmir’de 22,33 TL’ye yükselecek.

BRENT PETROLDE YÜKSELİŞ YAŞANIYOR

7 Mart’ta 139 dolarla 14 yılın zirvesine ulaşan ancak Ukrayna’da artan barış umutlarıyla geçen hafta 100 doların altını gören Brent tipi ham petrolün varil fiyatı, bugün 119 dolara ulaştı.

Ukrayna işgali gerekçesiyle ABD’nin Rus petrolüne ambargo uygulaması, ambargo konusunda anlaşamayan Avrupa Birliği’nin de Rusya’dan petrol alımlarını azaltması ve böylece Rus petrolünün arzındaki düşüş, petrol fiyatlarını yukarı itiyor.

Ukrayna’da savaşın kısa süre içinde sonlanmayacağına dair işaretler ve açıklamalar da petrol fiyatlarını yukarı itiyor.

 

Kaynak: Haber Global

Benzin zammı motorin zammı akaryakıt zammı lpg zammı benzine zam gelecek mi 22 mart benzin zammı 22 mart motorin zammı